3

Skroman učinak Mirze Teletovića u još jednom porazu Mrežica

Piše: A. D.
Detalj sa večerašnje utakmice (Foto: EPA)
Košarkaši Brooklyn Netsa doživjeli su novi poraz na svom parketu, ovog puta od Chicago Bullsa rezultatom 102:84.

Bullsi su bolje otvorili meč i već nakon prvog perioda imali prednost od tri koša (25:22). Druga četvrtina okončana je pobjedom gostiju 22:20, pa su Bullsi na pauzu otišli sa pet poena prednosti.

Ključna četvrtina u trijumfu Chicaga bila je treća. U njoj su gostujući košarkaši ostvarili znatnu prednost, a ovaj period okončan je rezultatom 29:21. Trinaest koševa razlike bilo je dovoljno da Bullsi mirno uđu u posljednji period koji im je također pripao rezultatom 26:21.

Mirza Teletović večeras je na terenu proveo 16 minuta postigavši četiri poena uz tri skoka. Nije ga služio šut, pa je od šest pokušaja pogodio samo jednom, uz nula od tri šut za tri poena.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Jimmy Butler sa 26 poena, dok je jedan koš manje postigao Pau Gasol. Derrick Rose postigao je 14 koševa. Najbolji u timu Brooklyna bio je Bojan Bogdanović sa 13 koševa.

San Antonio Spursi porazili su kao gost Boston Celticse rezultatom 111:89.