Košarka
32

Sjajna partija Nurkića u pobjedi Denvera nad New Orleansom

Denver Nuggetsi su savladali New Orleans Pelicanse rezultatom 93:85, a velik doprinos pobjedi dao je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Nuggetsi su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili sa 11 poena prednosti, bilo je 28:17. U drugoj su za poen bili bolji Pelicansi, koji su postigli 22, a Nuggetsi 21. Na poluvremenu je bilo 49:39 za Nuggetse.

Pelicansi su bolju igru od Nuggetsa prikazali u trećoj četvrtini, u kojoj su postigli 31 poen, deset više od Nuggetsa.

Posljednja četvrtina je pripala košarkašima Denvera sa ubačena 23 poena, dok su košarkaši New Orleansa ostali na 15. Na kraju su Nuggetsi pobijedili rezultatom 93:85.

Bh. košarkaš u redovima Denvera Jusuf Nurkić odigrao je sjajnu utakmicu, postigao je 15 poena te je upisao devet defanzivnih skokova i dvije blokade.

Najbolji u redovima Denvera bio je Arron Afflalo sa 20 poena, dok je najefikasniji kod New Orleansa bio Tyreke Evans ubacivši 25 poena.