NBA liga
0

San Antonio prvi put u historiji startao s 4-0

U 40-godišnjoj historiji kluba San Antonio je četiri puta bio NBA prvak. Čak 32 puta je igrao u doigravanju, te je osamnaest puta osvajao divizijsku titulu.

No, unatoč svemu tome nikada nije u sezonu startao s omjerom 4-0. Do ove sezone. Lakom domaćom pobjedom 101-79 protiv Indiane, Spursi su ostvarii i četvrtu pobjedu u isto toliko nastupa. Iskusno je trener Spursa Gregg Popovich rotirao igrače, pogotovo svoj najjači trozubac (Duncan, Ginobili, Parker). U drugom poluvremenu, kada je prednost San Antonija stalno bila deset poena i više, na parketu su rijetko zajedno bila dvojica od trojca zvijezda.

Glavne uloge te večeri tako su sebi priskrbili DeJuan Blair (14 poena, 11 skokova i tri dodavanja) i Gary Neal (17 poena, šut 8-10).

Bez poraza su još i košarkaši New Yorka. Drugi put u samo dva dana New York je bio bolji od Philadelphije. Nakon nedjeljnog domaćeg uspjeha, New York je u ponedjeljak slavio u gostima i to opet uvjerljivo 110-88. New York ima tri startne pobjede, a sadašnjih 3-0 klub nije ostvario još od sezone 1999/00.

Ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj je New York napravio +13 (33-20), te tako odmaknuo na velikih 89-68. Iako je prosječno njuorška ekipa nagomilana godinama, svi ti "starci" igraju izuzetno poletno. U ponedjeljak je J.R. Smirh ubacio 17 poena uz sedam skokova i pet asista. Melo Anthony je dodao 21 koš uz sedam skokova, Felton 16 uz osam asistencija, a bitnu je rolu u stvaranju prednosti tokom treće četvrtine imao i neuništivi Rasheed Wallace (10 poena).

Uz San Antonio i New York, jedini bez poraza u ligi su ostali još samo Orlando i Milwaukee koji imaju po dvije pobjede.

Miami se šalio s Phoenixom, te ga je u utakmici bez pravih obrana pobijedio 124-99. Dwyane Wade je ubacio 22 poena, a LeBron James 23 uz 11 skokova. Brooklyn nije uspio dobiti i drugu domaću utakmicu i zbog toga je ponajviše krivac Andrej Kirilenko (16 poena, 10 skokova, šest asistencija i četiri blokade). Rus je vodio Minnesotu do uspjeha od 107-96, te tako odlično odradio posao dvojice povrijeđenih saigrača (beka Rubija i centra Lovea).

Iznenađenje večeri je pobjeda Clevelanda kod LA Clippersa (108-101) uz opet odličnog Kyrie Irvinga (24 poena i 10 asista), dok Dallasu (omjer 3-1) vrlo dobro ide i bez Dirka Nowitzkoga. Pobijedili su u ponedjeljak Portland 114-91 dobivši zadnju četvrtinu 31-12.

Naglasimo i odličnu večer Marca Gasola (22 poena, te po osam skokova i asistencija) u pobjedi njegovoga Memphisa protiv Utaha (103-94).

NBA liga, ponedjeljak:

Philadelphia - New York 88-110 (Holiday 17p, 3s, 8a / J.R. Smith 17p, 7s, 5a, Anthony 21p, 7s) Miami - Phoenix 124-99 (Wade 22p, 3s, 6a, James 23p, 11s / Gortat 12p, 13s) Brooklyn - Minnesota 96-107 (Williams 18p, 13a / Kirilenko 16p, 10s, 6a, 4bl, Peković 21p, 7s) Memphis - Utah 103-94 (Gasol 22p, 8s, 8a, Randolph 16p, 18s / Williams 17p, 4s, 8a) Dallas - Portland 114-91 (O.J. Mayo 32p, Collison 14p, 13a / Aldridge 20p, 7s)

San Antonio - Indiana 101-79 (Blair 14p, 11s, 4a, Duncan 14p, 11s / Hill 15p, 4s, 6a) Sacramento - Golden State 94-92 (Cousins 23p, 15s, Thornton 16p, 4s, 3a / Thompson 22p, 7s) LA Clippers - Cleveland 101-108 (Griffin 20p, 6s, 5a / Irving 24p, 3s, 10a, Waiters 28p)