Košarka
9

San Antonio deklasirao Phoenix, Teletović ubacio devet poena

Piše: S. H.
San Antonio Spursi su na domaćem terenu uvjerljivo savladali ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 112:79. Za gostujuću ekipu devet poena je ubacio kapiten naše reprezentacije Mirza Teletović.

Sunsi su nastavili seriju poraza, a neigranje njihovog najboljeg igrača Erica Bledsoea se itekako osjeti. Ovaj put poraženi su od ekipe San Antonio Spursa, a pravi otpor pružili su tek u trećoj četvrtini.

Spurse je predvodio sjajni LaMarcus Aldridge koji je ubacio 21 poen, a pridružio mu se i Kawhi Leonard sa 19 poena. Dobre partije su pružili i Francuzi Tony Parker i Boris Diaw.

Kod ekipe Phoenixa Knight, Chandler i Warren postigli su po 11 poena, dok je Teletović za deset minuta ubacio devet poena, od čega je pogodio dvije trojke.