Košarka
0

Prvenstvo Amerika: Portoriko i Brazil za naslov

Košarkaši domaćina Portorika i Brazila finalisti su Prvenstva Amerika. Portorikanci su u polufinalu izbacili Argentinu, dok je Brazil bio bolji od Kanade...

Argentina je u potpunosti dominirala prvom polovicom utakmice, na poluvremenu je imala devet koševa prednosti (41-32), no u trećoj su se četvrtini stvari počele mijenjati.

Raspoloženi Carlos Arroyo i Larry Ayuso malo po malo su lomili prednost “gauča” da bi dvije minute prije kraja treće dionice igre napokon i poveli (58-56). U izjednačenoj posljednjoj četvrtini Portorikanci su, nošeni podrškom navijača, uspjeli izboriti konačnih 85-80. Arroyo je s 19 poena bio najbolji Portorikanac, a dobru je podršku imao i u Carmelu Leeju (14) i Ayusu (13). Argentince je s 31 košem predvodio sjajni Luis Scola, 18 poena dodao je Paolo Quinteros.

Prije dva dana u dvoboju četvrtfinalne skupine Argentinci su pobijedili Portorikance 80-78.

Brazil je sa 73-65 svladao Kanadu uz 22 koša Leandra Barbose i 16 Andersona Varejaa. Prvi kanadski igrač bio je Joel Anthony (17 poena, osam skokova).