Košarka
0

Premijerna pobjeda Bucksa, uspješni i Cavaliersi

Ekipa Milwaukee Bucksa upisala je premijernu pobjedu u novoj sezoni NBA lige.

Na domaćem su parketu Bucksi pobijedili Detroit Pistonse 96-85 za što je najzaslužniji rookie Brandon Jennings koji je 21 od svoja 24 koša ukupno zabio u drugom poluvremenu. Hackim Warrick ušao je s klupe i zabio 21 koš.

Kod Pistonsa, koji su bili oslabljeni za neigranje povrijeđenog Richarda Hamiltona (gležanj), najefikasniji je bio Ben Gordon s 26 ubačenih koševa.

Cleveland Cavaliersi su nakon dva uzastopna poraza na otvaranju sezone došli do druge uzastopne pobjede. Slavili su Cavsi kod kuće protiv Charlotte Bobcatsa 90-79 na domaćem parketu, za što je najzaslužniji Mo Williams sa 24 ubačena koša, od čega je 12 ubacio u posljednjoj četvrtini.

LeBron James podredio se ostatku momčadi, te je završio utakmicu s učinkom od 14 koševa, 7 skokova i 9 asistencija. U ovoj je utakmici prvi put za Cavalierse zaigrao Delonte West nakon što je propustio osam predsezonskih i tri otvarajuće utakmice regularnog dijela sezone zbog privatnih problema. Okončao je dvoboj s 13 postignutih koševa. Kod Bobcatsa je najbolji bio Vladimir Radmanović s 12 ubačenih koševa.

Washington Wizardsi su do druge pobjede u novoj sezoni stigli na domaćem parketu protiv New Jersey Netsa 123-104. Gilbert Arenas predvodio je Capitalse s 32 ubačena koša, uključujući i atraktivan koš s polovine igrališta na isteku prve četvrtine. Arenas je pogodio 9 od 13 šuteva iz igre i 11 od 12 slobodnih bacanja, a uspješno je i razigrao momčad sa sedam asistencija.

Kvalitetnu pomoć imao je u izostanku povrijeđenih Carona Butlera i Antawna Jamisona u Andrayju Blatcheu, koji je ostvario učinak karijere ubacivši 30 koševa. Kod Netsa, koji su igrali bez povrijeđenog Devina Harrisa (prepone), najbolji je bio Chris Douglas-Roberts s 25 koševa, što mu je učinak karijere.

Najefikasnija utakmica večeri odigrana je Madison Square Gardenu gdje je domaće New York Knickse porazila Philadelphia 141-127 u produžetku. Iako je Al Harrington s ubačena 42 koša odigrao najefikasniju utakmicu u karijeri, to nije bilo dovoljno Knicksima da ostvare premijernu pobjedu. Harrington je utakmicu bio prisiljen ranije okončati zbog šestog isključujućeg faula u produžetku, što je Philadelphia znala iskoristiti. Andre Iguodala zabio je 32 koša , pridodao im 11 skokova i 8 asistencija i predvodio goste do slavlja, a sjajnu pomoć imao je u Lou Williamsu, koji je zabio 27 koševa i uhvatio deset lopti pod obručima.

NBA liga, subota:

Washington – New Jersey 123-104 (Arenas 32k, 7a / Douglas-Roberts 25k) New York – Philadelphia 127-141 – produžetak (Harrington 42k, 6s / Igoudala 32k, 11s, 8a, Williams 27k, 10s, 7a) Cleveland – Charlotte 90-79 (Williams 24k, James 14k, 7s, 9a / Radmanović 12k) San Antonio – Sacramento 113-94 (Parker 24k, 7a / Martin 29k) Houston – Portland 111-107 (Ariza 33k, Brooks 28k / Roy 42k, 6s) Milwaukee – Detroit 96-85 (Jennings 24k, Warrick 21k / Gordon 26k) LA Clippers – Dallas 84-93 (Kaman 27k, 11s / Nowitzki 24k, 9s, Marion 16k, 11s)