Košarka
0

Portland nakon produžetaka savladao Denver, Nurkićevih 12 poena i devet skokova

Denver Nuggetsi su na domaćem parketu upisali prvi poraz u novoj sezoni NBA lige.

U okviru Zapadne konferencije Nuggetse su savladali Portland Trail Blazersi nakon produžetaka, a konačan rezultat glasio je 115:113.

Gosti su tokom prvog poluvremena skoro sve vrijeme bili u vodstvu, a najveću razliku ostvarili su tokom druge četvrtine kada je bilo 60:46.

Denver se vratio u trećoj četvrtini i stigao do preokreta, a brzo i do značajne prednosti od 12 poena razlike (88:76). Vodstvo Denvera nastavljeno je i u posljednjoj dionici regularnog toka meča i u trenutku kada su vodili sa 100:90 domaćin je bio veoma blizu pobjede.

Ipak, serijom 14:4 Blazzersi stižu do izjednačenja i odvode meč u produžetke gdje su u samo dva navrata bili u prednosti, ali to je bilo dovoljno za pobjedu.

Goste je predvodio fantastični Lillard sa čak 37 poena i sedam asistencija, dok je u redovima domaćeg tima prvi strijelac sa 23 poena bio Jokić.

Jusuf Nurkić je za Denver u ovom meču odigrao 22 minute i 32 sekudne te zabilježio učinak od 12 poena i devet skokova.

Denver trenutno ima učinak 1:1, a Portland je do sada upisao dvije pobjede i jedan poraz.