Košarka
16

Poraz Denvera od Toronta, Nurkić postigao 13 poena, imao rekordnih 18 skokova

Jusuf Nurkić
Denver Nuggetsi su sinoć doživjeli poraz od Toronto Raptorsa rezultatom 102:105.

Košarkaši Toronta su dobro otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist Bili su bolji i u drugoj četvrtini za četiri poena, a rezultat na poluvremu je bio 62:49 za Raptorse.

U trećoj četvrtini su se Nuggetsi probudili te ubacili 35 poena, devet više od Raptorsa. Pripao im i posljednji period igre u kojem su postigli 18 poena, dok su Raptorsi ubacili 17. Ipak, bolje drugo poluvrijeme nije bilo dovoljno da Nuggetsi izbjegnu poraz, pa je konačan rezultat bio 105:102 za Raptorse.

Najefikasniji u redovima Toronta bio je DeMar DeRozan sa 33 poena, dok su za Denver po 16 poena postigli Danilo Gallinari, Will Barton i Emmanuel Mudiay.

Bh. reprezemtativac Jusuf Nurkić je proveo 38 minuta na parketu te je odigrao još jednu dobru utakmicu. Postigao je 13 poena te upisao 18 skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i pet blokada. Kada je riječ o skokovima, ovo je Nurkićev lični rekord u NBA ligi.