Košarka
0

Pobjede košarkaša Ukrajine i Hrvatske na početku SP-a

FENA
Košarkaške reprezentacije Ukrajine i Hrvatske zabilježile su pobjede u uvodnim susretima Svjetskog prvenstva u Španiji.
Ukrajina je u Bilbau (C-grupa) bila bolja od Dominikanske Republike sa 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22), dok je Hrvatska u B-grupi nakon produžetaka došla do pobjede nad Filipinima sa 81:78 (23:9, 14:22, 20:18, 14:22, 10:7).

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu (27:27), Ukrajinci su u trećoj četvrtini prelomili utakmicu i na kraju došli do rutinske pobjede.

Najbolji u trijumfu Ukrajine bio je Jeter sa 16 poena, tri manje upisao je Kravcov, koji je dodao i sedam skokova, a u redovima Dominikanske Republike Garcija sa 18 poena i četiri asistencije.

Košarkaši Hrvatske igrali su težak susret s Filipincima, ali su na kraju nakon produžetaka ipak ostvarili pobjedu.

Nakon odličnog početka Hrvata (23:9), Filipinci su se u drugoj četvrtini vratili u igru. U posljednjoj četvrtini uspjeli su da još jednom namuče Hrvate i dođu do produžetka. U regularnom toku Filipinci su imali šut za pobjedu, ali nisu pogodili iz teške pozicije.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Bogdanović sa 26 poena, Simon je dodao 12, a Šarić 10 poena. Kod Filipinaca se istakao Andrej Blaci sa 28 poena, dok je Chan dodao 17 poena.