NLB Liga
0

Pobjeda Zagreba, poraz Cedevite

Košarkaši Zagreba dobro su se namučili u 19. kolu NLB lige, ali su na koncu u svojoj dvorani u Trnskom ipak pobijedili Radnički sa 87-80. Budućnost je u utakmici koju je igrala sa Širokim odnijela uvjerljivu pobjedom rezultatom 77-57.

Gosti iz Kragujevca su u drugoj četvrtini vodili s 30-22, ali “mravi” su na poluvrijeme ipak otišli s prednošću 43-39. Zagreb je u trećem dijelu igre poveo s deset poena razlike (53-43), no srpski se klub opet vratio u igru i održavao neizvjesnost sve do završnice u kojoj su se domaći košarkaši ipak pokazali spretnijima.

Sa 20 koševa i sedam skokova najbolji je u Zagrebovom sastavu bio Luka Žorić, dok je Marko Brkić (17 poena) bio najefikasniji kod gostiju.

Cedevita se nije dobro provela na gostovanju u Beogradu. Samo je u prvoj četvrtini parirala Crvenoj zvezdi, nakon toga je voda počela ići na mlin domaće ekipe koja je na kraju slavila sa 83-63. U zagrebačkom je klubu najbolji pojedinac s 18 poena i četiri skoka bio Andrija Žižić. Pobjednike je s 21 košem predvodio Michael Taylor.

NLB liga, 19. kolo:

Zagreb – Radnički 87-80 Crvena zvezda – Cedevita 83-63 Olimpija – FMP 95-54 Budućnost – Široki 77-57