Pobjeda Brooklyna protiv Sacramenta, Teletović postigao pet poena

10
6
10
Mirza Teletović (Foto: AFP)
Košarkaši Brooklyn Netsa su upisali pobjedu protiv Sacramento Kingsa rezultatom 103:100.
Netsi su sjajno otvorili prvu četvrtinu koju su riješili u svoju korist rezultatom 36:24. Pripala im je i druga četvrtina u kojoj su postigli 26 poena, dok su Kingsi ubacili 22. Na poluvremenu je bilo 62:46 za Brooklyn.

U trećoj četvrtini su nešto bolje igrali Kingsi te su postigli 23 poena, tri više od Netsa. Uoči posljednjeg perioda igre Netsi su vodili rezultatom 82:69.

Ubjedljiviju razliku su košarkaši Sacramenta napravili u četvrtoj četvrtini u kojoj su postigli 31 poena, deset više od Netsa, no, to nije bilo dovoljno, jer su Netsi na kraju slavili rezultatom 103:100.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović proveo je 21 minutu na parketu te je postigao pet poena za Netse, upisao je dva ofanzivna i pet defanzivnih skokova te jednu asistenciju.

Netse je do pobjede predvodio Brook Lopez sa postignuta 22 poena, dok je najbolji kod Kingsa bio raspoloženi Demarcus Cousins sa 28 ubačenih poena.