Košarka
21

Phoenix poražen od Minnesote, odlična partija Teletovića

Mirza Teletović (Foto: EPA)
Phoenix Sunsi su sinoć doživjeli poraz od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 116:121, a bh. košarkaš Mirza Teletović postigao je 19 poena za Sunse.

Prva četvrtina utakmice pripala je Timberwolvesima rezultatom 40:37. U drugoj su postigli 26 poena, dva više od Sunsa, a rezultat prvog poluvremena je glasio 66:61.

U trećoj četvrtini su znatno bolji bili košarkaši Minnesote koji su postigli 33 poena, dok je ekipa Phoenixa stala na 23. Jedino je posljednji period igre pripao Sunsima, koji su ubacili 32 poena, deset više od Timberwolvesa. Ipak, to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz i to rezultatom 116:121.

Bh. košarkaš Mirza Teletović proveo je nešto više od 25 minuta na parketu, a postigao je 19 poena. Upisao je četiri defanzivna skoka i dvije asistencije.

Minnesotu je do pobjede predvodio sjajni Andrew Wiggins sa 32 poena, dok su najbolji u ekipi Phoenixa bili Brandon Knight i Devin Booker sa po 30 ubačenih poena.