NBA doigravanje
0

Philadelphia iznenadila Orlando

Košarkaši Philadelphije odmah su u prvoj utakmici NBA doigravanja poništili Orlandovu prednost domaćeg parketa, pobjedom 100-98 na Floridi.

Najveće je to iznenađenje u nedjeljnim utakmicama NBA doigravanja, iako se dugo vremena nije činilo da Philadelphia može iznenaditi favorizirani Magic.

Pred kraj treće četvrtine Orlando je imao čak +18 (79-61), a gosti nikako nisu mogli zaustaviti Dwighta Howarda koji je utakmicu završio s rekordom po broju poena u doigravanju (31), te je imao 16 skokova. No, serijom 4-0 krajem te dionice je Philadelphija sramežljivo najavila, a u zadnjoj četvrtini potpuno nadigrala Orlando.

Zadnjih 12 minuta je završilo s 35-19 za goste, a Andre Iguodala je 2 sekunde prije kraja postigao koš vrijedan velike prve pobjede. Treba reći da je Philadelphia tijekom regularnog dijela sezone izgubila čak četiri utakmice sa zvukom sirene. U doigravanju, kada je daleko bitnije, su promijenili taj scenarij.

Iguodala je predvodio goste sa 20 poena, te po osam skokova i asistencija, dok je također odličan bio iskusni Andre Miller sa 15 poena, te po sedam skokova i asistencija.

Koliko je Chauncey Billups sjajan košarkaš pokazao je posljednjih godina kada je predvodio Detroit Pistonse (jednom i do naslova NBA prvaka). Koliko je veliko pojačanje Denveru također je pokazao tokom ove sezone, ali prava demonstracija njegove moći viđena je u prvom ogledu doigravanja protiv New Orleansa.

Denver je pobijedio 113-84, a Billups je postigao 36 poena uz osam asistencija. Trice je gađao sjajnih 8-9, imao je ukupan šut 10-15, te s linije slobodnih bacanja 8-8. Time je zasjenio sve svoje saigrače (J.R. Smith 19 poena, Melo Anthony 13 poena i sedam skokova, te Nene Hilario 14 poena i 12 skokova), ali, što je bitnije, i suparnika na drugoj strani Chrisa Paula (21 poen i 11 asistencija).

LA Lakersi su svladali Utah 113-100, makar su već na poluvremenu imali ogromnih 62-40. Imali su mogućnost opuštanja u nastavku, a igrač utakmice bio je Kobe Bryant sa 24 poena, četiri skoka i osam asistencija.

Fantastičnu obranu je odigrala Atlanta, te je startala s pobjedom protiv Wadeovog Miamija 90-64. U drugom poluvremenu je Miami zabio samo 25 poena (sedam u zadnjoj četvrtini!), a Atlanta je samo nastavila demonstrirati silu na domaćem parketu.

Prošle sezone na tom mjestu niti budući prvak Boston nije dobio niti jednu utakmicu.

Miami je tricu gađao 4-23 (17 posto), imali su ukupan šut 26-71 (36 posto), a Dwyane Wade je ogled završio sa samo 19 poena. Prije toga je Wade 13 utakmica zaredom postizao 20 poena i više, no u doigravanje nije zakoračio u takvom stilu. Recimo i da je imao čak osam izgubljenih lopti tokom susreta.

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija

Orlando - Philadelphia 98-100 (Howard 31p, 16s / Iguodala 20p, 8s, 8a, Miller 15p, 7s,7a) 1-0 u seriji za Philadelphiju Atlanta - Miami 90-64 (Smith 23p, 10s, Johnson 15p, 5s / Wade 19p, 5s, 5a) 1-0 u seriji za Atlantu

Zapadna konferencija

LA Lakers - Utah 113-100 (Bryant 24p, 4s, 8a, Gasol 20p, 9s / Williams 16p, 3s, 17a) 1-0 u seriji za Lakerse Denver - New Orleans 113-84 (Billups 36p, 8a, Nene 14p, 12s / Paul 21p, 5s, 11a)

1-0 u seriji za Denver