NBA liga
0

Osma pobjeda Knicksa zaredom

Dolazak Amarea Stoudemirea ovog ljeta u New York definitivno je tu momčad preobrazio u ozbiljnog kandidata za gornji dom Istočne konferencije. Potvrdila je takvo nešto i nedjelja.

Sa 129-125 je New York pobijedio Denver i tako ostvario osmi trijumf zaredom. Takav podatak apsolutno je rijedak posljednjih sezona u New Yorku, pa je tako sadašnja generacija ponovila doseg iz daleke 1984. godine. Toliko dugo, naime, Knicksi nisu uspjeli povezati takav broj uspjeha. Spomenuti Stoudemire je postigao čak 24 od ukupno 30 poena u drugom dijelu. Odličan je bio i Raymond Felton u domaćem sastavu, te je susret završio sa 19 poena i rekordnih u sezoni 17 asistencija.

Recimo da su obje ekipe iz igre gađali preko fascinantnih 50 posto.

LA Lakersi se i dalje muče, ali ovom prilikom barem nisu izgubili. Kod New Jerseyja su pobijedili 99-92, tako što su u samoj završnici napravili seriju 8-0. Kobe Bryant je u toj seriji imao dvije vrijedne asistencije, a ukupno je utakmicu završio sa 32 poena, od čega je 25 zabio u drugom dijelu. Ukupno je to osma pobjeda zaredom Lakersa protiv ove ekipe.

Prvi sastav koji je u ligi došao do 20. pobjede je sjajni San Antonio. Savladali su kao domaćini u nedjelju Portland 95-78, a Tim Duncan je odigrao jubilarnu 1000. utakmicu pod NBA svodovima.

Nevjerovatno je izgledao napad New Orleansa u prvom dijelu utakmice kod Philadelphije, kojeg su Hornetsi izgubili 88-70. U prvoj četvrtini je New Orleans zabio 13, a u drugoj četvrtini tek 10 poena!

NBA liga, nedjelja:

New York - Denver 129-125 (Stoudemire 30p, 8s, 4a, Felton 19p, 17a / Anthony 31p, 13s) Philadelphia - New Orleans 88-70 (Iguodala 16p, 10s, 5a, Brand 15p, 13s / Paul 25p) New Jersey - LA Lakers 92-99 (Harris 16p, 8s, 10a / Bryant 32p, 4s, 6a, Odom 22p, 7s) San Antonio - Portland 95-78 (Hill 22p, Parker 14p, 6s, 6a / Aldridge 16p, 7s) Oklahoma City - Cleveland 106-77 (Durant 25p, 7s, Westbrook 14p, 11a / Varejao 7p, 16s) LA Clippers - Orlando 85-94 (Griffin 27p, 16s, 5a / Howard 22p, 8s, Nelson 17p, 9a)