5

Osam poena za Nurkića u pobjedi Denver Nuggetsa nad Orlando Magicom

Piše: D. B.
Jusuf Nurkić u dresu Denver Nuggetsa (Foto: AFP)
Denver Nuggetsi su u sinoćnjoj utakmici pobijedili Orlando Magic rezultatom 93:90. Za Nuggetse je nastupio bh. košarkaš Jusuf Nurkić, koji je postigao 8 poena.

Prva četvrtina pripala je Nuggetsima rezultatom 25:16. U drugoj je bolji bio Orlando sa 21 poenom, dok je Denver ubacio 15. Rezultat prvog poluvremena glasio je 40:39 za Nuggetse.

Nuggetsi su u trećoj četvrtini postigli 23 poena, a Magic 19, pa je uoči posljednjeg perioda igre bilo 63:58 za Denver.

Posljednja četvrtina pripala je košarkašima Orlanda, koji su postigli 32 poena, dva više od Denvera. Međutim, to nije bilo dovoljno, pa su Nuggetsi upisali pobjedu rezultatom 93:90.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je nešto više od 21 minutu za Nuggetse, postigao je osam poena, upisao jedan ofanzivni i tri defanzivna skoka, tri asistencije i dvije blokade.

Najbolji u ekipi Denvera bio je Ty Lawson sa 23 poena. Nikola Vučević je postigao 20 poena za Orlando.