NBA doigravanja
0

Orlando poveo s 2-1

Košarkaši Orlando Magica svladali su kao domaćini Cleveland Cavalierse 99-89 u trećoj utakmici finalne serije NBA doigravanja u Istočnoj konferenciji.

Orlando je dobio prvu kod kuće i poveo s 2-1 u pobjedama. Podsjećamo, mogli su imati i 3-0, samo da LeBron James nije ubacio briljantnu tricu sa sirenom u drugoj za pobjedu Cavaliersa 96-95. Tada je Cleveland umalo izgubio utakmicu u kojoj je vodio s 23 koša razlike.

Ovoga puta niti jedna ekipa nije uspjela tokom utakmice odlijepiti se na veliku razliku. Orlando je najvećim dijelom imao prednost, ali niti jednom više od 10 razlike. Cleveland je najbolje razdoblje u utakmici imao u drugoj četvrtini, u kojoj je serijom 11-0 stigao do vodstva 34-29. Orlando je ipak na veliki odmor otišao s pola koša prednosti (42-41). U nastavku su Cavaliersi samo jednom vodili, a završnica nije ponudila previše dramatike kao u prve dvije utakmice.

James je susret završio sa 41 poenom, 11-28 iz igre i 18-24 slobodna bacanja, uz 7 skokova i 9 asistencija. James je igrao svoje, ali su Magici zaustavili ostale Cavse. Zidrunas Iglauskas, Delonte West i Mo Williams iz igre su kombinirano šutirali 13 od 37, pa su Cavsi izgubili i drugu od tri utakmice u seriji protiv Magica, nakon što su u prva dva kruga upisali 8-0. Williams je ubacio 15 poena uz sedam skokova, West je dodao 12, a Iglauskas 9 koševa.

Domaćine i pobjednike je predvodio Dwight Howard s 24 koša (5-8 iz igre, 14-19 slobodna bacanja) i 9 skokova u samo 28 minuta igre. Howard je rano ušao u probleme s ličnim pogreškama, a zbog prigovora sucu je dobio već petu tehničku u doigravanju. Alston je postigao 18 koševa, Pietrus 16, Lewis 15, a Hedo Turkoglu je uz 13 koševa prikupio 10 skokova i 7 asistencija.

Trener Magica Stan Van Gundy upozorio je svoje igrače da slavlje ograniče samo na svlačionicu nakon utakmice.

• Ostvarili ste veliku pobjedu, uživajte u njoj, ali kratko. Već sutra od trenutka kada ustanete, bacamo se opet na posao. Utakmica broj četiri je u utorak, idemo po 3-1 – poručio je svojim igračima Van Gundy.

NBA doigravanje, finale Istočne konferencije:

Orlando Magic (3) – Cleveland Cavaliers (1) 99-89 (Howard 24p, 9s, Turkoglu 13p, 10s, 7a / James 41p, 7s, 9a)

Orlando vodi u seriji 2-1.