Košarka
0

Orlando pobjedom preskočio Boston

Košarkaši Orlando Magica savladali su Boston Celticse u TD Gardenu i preuzeli od njih drugo mjesto u poretku omjerom najboljih ekipom Istočne konferencije u NBA ligi. Bilo je 96-89 za goste.

Dvadeset poena Vincea Cartera i šesnaest, uz trinaest skokova, Dwighta Howarda pokazali su se najboljim učinicima u redovima floridskog sastava u kojem su još trojica košarkaša ubacila dvocifren broj poena.

Ključnom se pokazala treća četvrtina utakmice u kojoj je Orlando nadoknadio minus u broju koševa i kroz dvanaest minuta (36-11) uz seriju 19-0 napravio prednost koju domaćin više nije uspio stići.

Carter je u tom periodu sudjelovao s devet poena, a Orlando 51-60 pretvorio u deset poena prednosti, a kasnije i razliku povećao na 76-62.

Sa sedamnaest ubačenih koševa, osam uhvaćenih lopti i devet asistencija u poraženoj se ekipi istakao razigravač Rajon Rondo.

Orlando je trenutno na omjeru 34-17, Boston na 32-17.