Košarka
38

Nurkić briljirao u porazu Denver Nuggetsa od L.A. Lakersa

L.A. Lakersi su sinoć savladali Denver Nuggetse rezultatom 111:103, a bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je uprkos porazu svoje ekipe pružio odličnu partiju i postigao 16 poena.

Lakersi su dobili prvu četvrtinu rezultatom 33:29, a u drugoj su povećali svoju prednost i na odmor otišli pri vodstvu rezultatom 62:46.

Nuggetsima je pripala treća četvrtina, postigli su 25, a Lakersi 21 poen. Dobili su i posljednji period igre ubacivši 32 poena, dok su Lakersi postigli 28. No, bolja igra u drugom poluvremenu nije mogla nadoknaditi lošije prvo poluvrijeme, pa su Lakersi pobijedili rezultatom 111:103.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je uz Tyja Lawsona bio najbolji kod Nuggetsa, obojica su postigli po 16 poena. Nurkić je odigrao 27 minuta, upisao je dva ofanzivna i šest defanzivnih skokova te dvije asistencije.