NBA predsezona
12

Nuggetsi bolji od Spursa, Utah od Oklahoma Cityja

Košarkaši Denvera slavili su u gostima kod San Antonija 97-91 u jednoj od sedam predsezonskih NBA utakmica odigranih u petak.

Corey Brewer ubacio je 24 poena za Nuggetse. Danilo Gallinari dodao je 19. Kod Spursa je Tim Duncan ubacio 21 poen u 26 minuta igre. Gađao je 8-11 iz igre.

Aktualni doprvaci, košarkaši Oklahoma Cityja, pretprjeli su i drugi poraz u drugom nastupu, ovoga puta kod Utah Jazza 97-81. Thunder je prošle sezone bio neporažen u predsezonskim utakmicama. Dvojica Williamsa, Mo i Marvin, kombinirano su ubacili 18 poena u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio 31-23. Na kraju je Mo Williams bio najefikasniji kod Jazza sa 15 poena. U lošoj ekipi Oklahoma Cityja je najbolji strijelac bio Perry Jones, ubacio je 14 poena u 30 minuta igre. Kevin Durant je odigrao samo 19 minuta, te je susret završio s 9 poena, tri asistencije i dva skoka.

Phoenix je kao domaćin svladao Portland 104-93. Peterica Sunsa postigli su dvoznamenkasti broj koševa, Morris 14, Scola, Johnson i Brown po 12, a Beasley 10. Slovenac Goran Dragić, koji se minulog ljeta vratio u Sunse, ubacio je 8 koševa uz 9 skokova. U Portlandu je Lillard postigao 15 koševa, a Leonard i Batum po 14.

NBA predsezona, petak:

Indiana – Minnesota 96-91 Toronto – Detroit 82-75 Houston – New Orleans 95-75 Chicago – Cleveland 83-86

San Antonio – Denver 91-97

Utah – Oklahoma City 97-81

Phoenix – Portland 104-93