Košarka
0

Niz Bostona prekinula Philadelphia

Šut suigrača Marreeseja Speightsa 7.7 sekundi prije kraja utakmice, koji se odbio od obruča, Elton Brand iz odbojke je ubacio u koš za gostujuću 98-97 pobjedu košarkaša Philadelphije u Bostonu.

Bostonova je serija od 11 uzastopnih pobjeda time došla kraju na domaćem parketu, dok su 76-ersi pobijedili Celticse tek drugi put u posljednjih 15 utakmica. Elton Brand bio je najbolji strijelac svoje ekipe s 23 koša. Spomenuti Speights dodao je 17 koševa i deset skokova. Kod Bostona je najučinkovitiji s 21 košem i 10 skokova bio Kevin Garnett.

Washington Wizardsi pobijedili su u Oaklandu domaće Golden State Warriorse 118-109. Zahvalni za to mogu biti Gilbertu Arenasu, 27-godišnjem playmakeru koji je igrao kao u najboljim danima. Zabio je 45 koševa i odigrao 13 dodavanja za koš. Tako dobar individualni koš-učinak (šut iz igre 15-25) nije imao od 22. decembra 2006. godine, kada je 54 koša zabio Phoenix Sunsima.

S druge je strane najraspoloženiji bio njegov direktni rival na poziciji jedinice, Golden Stateov rookie Stephen Curry. Ubacio je 28 koševa, najviše u svojoj mladoj NBA karijeri, te dodao 8 skokova i četiri asistencije. Talentiranom 21-godišnjem beku sjajnog šuta, inače sinu poznatoga bivšeg NBA tricaša Dela Curryja, može se jedino za zlo uzeti preslaba obrambena igra na Arenasu.

LeBron James zabio je 26 poena uz 10 skokova i osam asistencija u domaćoj pobjedi (85-82) Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima, za koje u igru nije ulazio Roko Ukić. Peta je to uzastopna pobjeda Clevelanda, odnosno deveta uzastopna domaća. Turčin Ersan Ilyasova bio je najbolji kod gostiju sa 18 koševa i sedam skokova.

Sjajnu je individualnu predstavu, možda i najbolju u petak navečer, pokazao organizator igre New Orleans Hornetsa, Chris Paul. U domaćoj pobjedi Hornetsa nad Denverom (98-92) ubacio je 30 poena, od čega 26 u drugom poluvremenu, dodao 19 asistencija i devet skokova. Ukupno je, računajući koševe i asistencije, u drugom poluvremenu Paul sudjelovao pri 41 od 52 koša domaćih.

Houston Rocketsi su na gostovanju kod Dallasa slavili 116-108 nakon produžetka. Utakmicu je odredio sudar pod košem Dallasova Dirka Nowitzkog i Houstonova Carla Landryja u drugoj četvrtini. Landry je završio na hitnoj s razbijenim zubima, dok je Nijemac još u svlačionici zaradio tri šava na ramenu, kojim je u usta pogodio suparnika. Obojica nakon toga nisu igrali.