Euroliga
0

Nihad Đedović pogodio pet poena u pobjedi Albe

Nihad Đedović u meču protiv Chalona (Foto: AFP)
Bh. košarkaški reprezentativac Nihad Đedović postigao je pet poena u sinoćnjoj pobjedi njegove Albe Berlin u meču Eurolige protiv francuskog Chalona.

U 2. kolu grupe B u obje su odigrane utakmice tijesne pobjede odnijeli domaćini. Alba je savladala Chalon 74-71 nošena na krilima Deona Thompsona (24 koša i 8 skokova) i Dashauna Wooda (19 koševa), dok je naš Đedović upisao pet poena. Maccabi je pobijedio Montepaschi Sienu 70-68. Ponos Izraela gubio je dvije minute i 13 sekundi prije kraja 62-68, ali talijanski prvak do kraja nije postigao ni koš, a Maccabiju je pobjedu pet sekundi prije kraja donio Ricky Hickman. Ujedno je Hickman bio i najefikasniji igrač susreta s 19 koševa.

Do prve su pobjede u novom eurtoligaškom izdanj, u grupi A, stigli košarkaši Panathinaikosa. Na domaćem su parketu u Atini savladali talijanski Mapooro Cantu 78-76 u sklopu 2. kola grupe A. Domaće je do pobjede predvodio Sofoklis Schortsanitis sa 19 koševa i 4 skoka za 19 minuta igre, dok je Dimitris Diamantidis uknjižio 12 koševa i 7 asistencija. Kod Cantua su najviše ubacili Manučar Markoišvili i Pietro Aradori, obojica po 17 koševa.

U grupi D moskovski CSKA je slavio na gostovanju kod Partizana u Beogradu 76-71 nakon produžetka. Uvjerljivo najkorisniji igrač susreta bio je Sonny Weems, koji je Moskovljane predvodio do pobjede sa 30 koševa (dvice 8-12, trice 2-2). Najbolji kod beogradskog sastava bio je Bogdan Bogdanović sa 16 koševa i 6 skokova.

Euroliga, 2. kolo:

grupa A

Panathinaikos - Mapooro Cantu 78-76

Redoslijed: 1. Union Olimpija 1-0 (-1), 2. Fenerbahçe 1-0 (-1), 3. Real Madrid 1-0 (-1), 4. Panathinaikos 1-1, 5. Himki 0-1 (-1), 6. Mapooro Cantu 0-2

grupa B

Alba Berlin - Chalon 74-71 Maccabi - Montepaschi Siena 70-68

Redoslijed: 1. Alba Berlin 2-0, 2. Maccabi 2-0, 3. Unicaja 1-1, 4. Chalon 1-1, 5. Montepaschi 0-2, 6. Asseco Prokom 0-2

grupa D

Lietuvos Rytas - Barcelona 49-67 Brose Baskets - Beşiktaş 71-86 Partizan - CSKA Moskva 71-76, produžetak

Redoslijed: 1. Beşiktaş 2-0, 2. Barcelona 2-0, 3. CSKA 2-0, 4. Partizan 0-2, 5. Lietuvos Rytas 0-2, 6. Brose Baskets 0-2