Košarka
8

Nevjerovatna završnica Eurolige: CSKA postao prvak Evrope

(Foto: EPA)
Košarkaši CSKA osvojili su Euroligu pobjedom na finalnom susretu Final Foura nad Fenerbahceom rezultatom 101:96 nakon produžetka.

Na poluvremenu se činilo da će trofej bez problema ponovo nakon 2008. godine pripasti Moskovljanima s obzirom da je CSKA vodio rezultatom 50:30.

No, košarkaši Fenera su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu i 43 sekunde prije kraja su izjednačili rezultat (81:81), a potom i poveli 20 sekundi prije kraja (83:81), no Viktor Hrjapa je dvije sekunde prije kraja izjednačio rezultat (83:83) i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta igrači ruske ekipe bili su bolji i zasluženo podigli pobjednički pehar.

Najefikasniji u redovima CSKA bio je Nando De Colo sa 22 poena. Miloš Teodosić je konačno u svom sedmom Final Fouru došao do trofeja, a u ovoj utakmici je ubacio 19 poena.

U redovima Fenera najbolji je bio Bobby Dixon sa 17 poena.

Za MVP-a Final Foura izabran je De Colo, koji je ponio titulu najkorisnijeg igrača i u regularnom dijelu sezone.