Košarka
0

Netsi savladali Boston, Teletović ubacio osam poena

Košarkaši Miami Heata, aktuelni NBA prvaci, doživjeli su svoj prvi poraz u predsezoni na gostovanju kod Washington Wizardsa. Brooklyn Netsi savladali su Boston sa dva koša razlike.

Domaći je sastav na parketu Verizon Centera slavio sa uvjerljivih 100-82 nošen učinkom Bradleyja Beala koji je ubacio 29 koševa, uz šut iz igre 10-15. John Wall pridodao je 13 koševa, 8 asistencija i 5 ukradenih lopti za Wizardse, dok su kod Miamija Dwyane Wade i Shane Battier postigli po 14 koševa svaki. Najveća zvijezda Miamija, LeBron James, ubacio je 10 koševa, uključujući dva uzastopna zakucavanja iz druge četvrtine.

U Barclays Centeru u Brooklynu domaći Netsi su savladali Boston Celticse 82-80 u prvom međusobnom meču dvaju klubova od ljetnog velikog tradea kojim su Paul Pierce i Kevin Garnett napustili "Kelte". Bh. košarkaš Mirza Teletović igrao je nešto više od 20 minuta. Ubacio je osam poena i upisao četiri skoka u odbrani i jednu asistenciju.

U samoj utakmici Netse je predvodio Brook Lopez s 20 koševa, dok je kod Celticsa najefikasniji bio Courtney Lee sa 14. Garnett nije zaigrao jer je dobio slobodnu večer od trenera Jasona Kidda.

NBA predsezona, utorak:

Cleveland - Charlotte 74-92 Washington - Miami 100-82

Brooklyn - Boston 82-80 Memphis - Milwaukee 102-99 Oklahoma City - Denver 109-81 Phoenix - LA Clippers 96-102