Košarka
0

NBA predsezona: Harden i Howard srušili Spurse

Dwight Howard (Foto: AFP)
Petu uzastopnu pobjedu u šestom nastupu u predsezoni uoči početka NBA lige upisali su Houston Rocketsi, koji su u San Antoniju pobijedili domaće Spurse 109-92.

James Harden postigao je 22 koša uz 11 asistencija, dok je Dwight Howard dodao 15 koševa i 16 koševa za Rocketse. Omri Casspi i Chandler Parsons postigli su po 16 koševa za Houston, koji će u petak odigrati još jednu predsezonsku utakmicu protiv Memphisa.

San Antonio je predsezonski dio zaključio s omjerom od od dvije pobjede i četiri poraza. Aron Baynes postigao je 16 koševa za Spurse, u čijim redovima su se glavne zvijezde ili odmarale ili igrale skromno.

Josh Smith ubacio je tricu u zadnjoj sekundi za pobjedu Detroit Pistonsa protiv Minnesote 99-98. Smith je utakmicu završio s 20 koševa. Greg Monroe i Will Bynum (9 asistencija) dodali su po 17 koševa za Detroit, dok je Andre Drummond upisao čak 20 skokova uz 11 poena. Kod poraženog sastava je Kevin Love postigao 19 koševa uz 10 skokova, a Kevin Martin je ubacio 18 poena.

Jeffery Taylor ubacio je 20 koševa, Gerald Henderson dodao je 19 u domaćoj pobjedi Charlotte Bobcatsa protiv Cleveland Cavaliers 105-92. Za goste je Kyrie Irving postigao 20 koševa.

Portland je slavio protiv Golden Statea 90-74, iako su Warriorsi vodili s 11 koševa prednosti u trećoj četvrtini. No, uslijedila je serija 22-0 Portlanda i 17 uzastopnih promašaja Golden Statea koji je više od osam minuta bio bez koša. Damian Lillard postigao je 21 koš za Portland, LaMarcus Aldridge je uz 10 koševa upisao 15 skokova, dok je Stephen Curry postigao 17 koševa uz šest asistencija u poraženoj ekipi.

NBA predsezona, četvrtak:

Charlotte – Cleveland 105-92 Detroit – Minnesota 99-98 San Antonio – Houston 92-109 Golden State – Portland 74-90