Košarka
0

NBA liga: Thunderu derbi Zapada protiv Spursa

Košarkaši Oklahoma Cityja savladali su San Antonio Spurse 100-88 na parketu svoje rasprodane Chesapeake Energy Arene u sudaru dvije najbolje ekipe Zapadne konferencije.

Bila je ovo za Oklahoma City 55. pobjeda u sezoni, čime su izjednačili klupski rekord otkako postoji pod tim imenom, te se približili Spursima na vrhu Zapada na samo jednu pobjedu zaostatka.

Russell Westbrook ubacio je 27 koševa uz 7 asistencija i 7 skokova, dok je Kevin Durant zabio 25 koševa uz 9 skokova i 6 asistencija za prošlogodišnje finaliste NBA lige. Veliki obol njihovoj pobjedi dao je i veteran Derek Fisher sa 17 koševa (trice 5-7), dok je Serge Ibaka upisao 11 koševa, 11 skokova i 3 blokade.

Kod Spursa su prednjačili Kawhi Leonard sa 24 koša i 14 skokova, te Tim Duncan sa 24 koša i 11 skokova. Playmaker Tony Parker cijelu se večer mučio s bolnom cjevanicom, pa je tako u posljednjoj četvrtini odigrao tek dvije minute, a susret je završio sa tek 2 koša i šutem iz igre 1-6.

Denver Nuggetsi do 19. su uzastopne pobjede u svom Pepsi Centeru stigli protiv Dallas Mavericksa sa tijesnih 95-94, polaganjem Andrea Iguodale 2.8 sekundi prije kraja. Bila je to za Nuggetse skupa pobjeda budući su potkraj prvog poluvremena ostali bez Danila Gallinarija koji je povrijedio lijevo koljeno. Corey Brewer ubacio je 23 koša za Nuggetse, Andre Miller je dodao rekordnih u sezoni 22 koša, dok je Kenneth Faried upisao 12 koševa, 19 skokova i 4 blokade. Strijelac pobjedničkog koša Iguodala susret je završio sa 8 koševa, 9 skokova i 8 asistencija. Denverov rekord po broju uzastopnih domaćih pobjeda datira iz 1993. kada su slavili 20 puta zaredom.

Kod Dallasa, koji se porazom dodatno udaljio od plasmana u doigravanje, najefikasniji sa 16 koševa bio je Brandan Wright.

U trećoj utakmici večeri Chicago Bullsi slavili su na gostovanju kod Brooklyn Netsa 92-90 uspjevši preokrenuti zaostatak od 16 koševa. Bullsi su zabili posljednjih pet koševa na susretu, a onaj pobjednički je zabio Nate Robinson 22 sekunde prije kraja. Carlos Boozer je predvodio čikaške "bikove" sa 29 koševa i 18 skokova, Luol Deng je zabio 18, a Jimmy Butler 16 koševa uz 10 skokova.

Pobjeda je za Bullse tim vrednija što je ostvarena bez čitavog niza povrijeđenih igrača (Rose, Noah, Gibson, Hamilton, Belinelli). Kod Netsa su prednjačili Deron Williams sa 30 koševa i 10 asistencija, te Brook Lopez sa 28 koševa i 5 skokova. Lopez je sa zvukom sirene pokušao donijeti svojoj ekipi produžetak, ali je njegov pokušaj iscurio iz obruča.

NBA liga, četvrtak:

Brooklyn - Chicago 90-92 (Williams 30k, 10a / Boozer 29k, 18s, Deng 18k, 7s) Denver - Dallas 95-94 (Brewer 23k, Miller 22k, 7a / Wright 16k, 6s) Oklahoma City - San Antonio 100-88 (Westbrook 27k, 7s, 7a, Durant 25k, 9s, 6a / Leonard 24k, 14s)