Košarka
0

NBA liga: Minnesota razbila Indianu, a Howard Lakerse

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je čak 11 utakmica najjače košarkaške lige svijeta. Najveću pobjedu ostvarila je Minnesota, koja je kod kuće slavila protiv vodeće ekipe Istoka - Indiane.

Kevin Love ubacio je 42 poena i upisao 16 skokova, dok je španski razigravač Ricky Rubio ubilježio rekord karijere s čak 17 asistencija u 104-91 pobjedi Timberwolvesa. Koliko je Minnesota bila uvjerljiva od prve do posljednje minute govori činjenica da gosti u nijednom trenutku nisu poveli. Bio je to treći poraz Pacersa, koje je s 35 poena predvodio Paul Goerge, u posljednjih pet utakmica.

Love je pak osmu utakmicu zaredom upisao najmanje 25 poena i 10 skokova, što je najduži niz takvih učinaka još od 2005. godine i Shaquille O'Neala. Sjajni je centar ove sezone upisao čak 14 utakmica sa po barem 30 poena i 10 skokova, što je najbolji učinak u toj kategoriji od svih igrača u NBA ligi.

U Portlandu je trebao biti odigran veliki dvoboj između istoimenog domaćina i San Antonija, međutim puno je zvijezda propustilo taj susret. Tony Parker i Tim Duncan nisu igrali kod gostiju, dok je kod domaćina nedostajao sjajni centar, vodeći strijelac i skakač ekipe LaMarcus Aldridge.

Unatoč izostanku dvojice najboljih igrača, Spursi su slavili pobjedu 111-109. Ponovno je sjajan u Parkerovoj ulozi (razigravač) bio Australac Patrcik Mills, koji je ubacio 29 poena, 24 u drugom poluvremenu. Marco Belinelli je pridodao 20 poena, a Manu Ginobili 16. Portland je u rubrici koševa predvodio Damian Lillard (31).

Dwight Howard posjetio je u dresu Houston Rocketsa svoju prošlosezonsku ekipu - LA Lakerse. Snažni je centar upisao 20 poena i 13 skokova u razbijanju losanđeleške ekipe 134-108. James Harden je bio najbolji strijelac Houstona s 29 poena, od koji je 11 zabio u svega minutu i pol treće četvrtine. Bila je to osma uzastopna pobjeda Houstona.

Charlotte Bobcatsi su i drugu večer zaredom sredili izravnog konkurenta za doigravanje na Istoku – Detroit Pistonse. Ekipa kojoj je Michael Jordan suvlasnik slavila je s uvjerljivih 116-98, a ponovno je sjajan u pobjedi Bobcatsa bio Al Jefferson. Centar je upisao 29 poena, dok je veliku pomoć dobio od Kembe Walker koji je upisao 24 koša i rekordnih 16 asistencija. Kod Detroita je najefikasniji bio Brandon Jennings s 20 poena.

NBA liga, srijeda:

Charlotte – Detroit 116-98 (Jefferson 29k, 8s / Jennings 20k) Cleveland – Orlando 101-93 (Irving 22k, 7a / Afflalo 23k) Toronto – Chicago 92-94 (DeRozan 32k, 5s / Boozer 20k, 8s) Atlanta – Washington 97-114 (Millsap 21k, 11s / Wall 21k, 12a) Minnesota – Indiana 104-91 (Love 42k, 16s, Rubio 17a / George 35k, 11s) New Orleans – New York 91-98 (Gordon 28k / Anthony 42k) Phoenix – Boston 100-94 (Morris 18k / Bass 18k, 8s) Utah – Brooklyn 99-105 (Burks 23k / Johnson 27k) Portland – San Antonio 109-111 (Lillard 31k, 6a 7 Mills 29k)

Sacramento – Golden State 92-101 (Thomas 26k, 7a / Lee 23k, 11a) LA Lakers – Houston 108-134 (Johnson 24k, 7s / Harden 29k, 11a)