Košarka
1

NBA liga: Miami i Portland nastavili nizove

Aktuelni NBA prvak Miami Heat slavio je u noći sa srijede na četvrtak kod Orlando Magica sa 120-92, čime je nastavio svoj pobjednički niz koji sada iznosi pet.

LeBron James je ubacio 21 poen i upisao sedam asistencija, Chris Bosh je pridodao 18, no ključan impuls u ovom susretu dao je James Jones u trećoj četvrtini. Sjajni je šuter ubacio 14 od svojih 17 poena u trećoj dionici, a Heat je taj period dobio s 14 razlike i u zadnjih 12 minuta ušao s +19!

To je omogućilo treneru Eriku Spoelstri da odmori sve svoje startere u tih posljednjih 12 minuta utakmice. Dwyane Wade je propustio još jedan susret kako bi dobio što više odmora za svoja problematična koljena.

Spomenimo i da je kod gostiju Arroon Afflalo bio najefikasniji s 30 poena, dok je "rookie" Victor Oladipo pridodao 20, ali i izgubio osam lopti.

Nakon snažnog prizemljavanja od Chicago Bullsa, Indiana se vratila na pobjedničke staze i slavila nakon produžetka kod New Yorka sa 103-96. Paul George je odveo utakmicu u produžetak trima pogođenim slobodnim bacanjima 5.2 sekunde prije kraja, nakon što ga je na trici faulirao Iman Shumpert. Carmelo Anthony je imao još jedan odličan pokušaj u tih pet sekundi, ali nije pogodio.

U pet minuta dodatka Pacersci su bili dominantni, te su uvjerljivo na kraju slavili s +7. George je bio najefikasniji s 35 poena, dok je na drugoj strani Anthony ubacio 30 uz čak 18 skokova. Bio je ovo šesti uzastopni domaći poraz Knicksa ove sezone.

U teksaškom obračunu Dallas je pred svojim navijačima savladao Houston Rocketse 123-120. Gosti su vodili tokom gotovo čitave utakmice, no sjajna posljednja četvrtina Dirka Nowitzkog i Monte Ellisa odvela je Maverickse do pobjede.

Nowitzki je susret završio s 35 poena (14 u četvrtoj četvrtini), a u trećoj je postao 15. najbolji strijelac svih vremena u NBA ligi, prešavši Reggieja Millera od kojeg sada ima 18 poena više – 25 298.

Od ostalih rezultata spomenimo i nastavak aktuelnog najdužeg pobjedničkog niza u NBA ligi. Drži ga iznenađujuće Portland, koji je s 91-82 nadigrao slabašne Milwaukee Buckse. LaMarcus Aldridge postigao je 21 poena, Damian Lillard je pridodao 19, dok je Wesley Matthews ubacio 15.

Bila je to deseta pobjeda Portlanda ove sezone (dva poraza), čak šesta na gostujućim parketima!

Charlotte je savladao Brooklyn 95-91, a bh. košarkaš Mirza Teletović nije ulazio u igru.

NBA liga, srijeda:

Charlotte – Brooklyn 95-91 (Walker 31k, 5s / Blatche 25k, 7s)

Cleveland – Washington 91-98 (Irving 28k, 6a / Beal 26k, 7s, 8a) New York – Indiana 96-103 (Anthony 30k, 18s / George 35k, 5s, 4a), produžetak Orlando – Miami 92-120 (Afflalo 30k / James 21k, 7a) Philadelphia – Toronto 98-108 (Hawes 28k, 10s / DeRozan 33k) Atlanta – Detroit 93-85 (Millsap 19k / Jennings 21k, 6a) Milwaukee – Portland 82-91 (Ridnour 13k, 5a / Batum 8k, 8s, 8a) Minnesota – LA Clippers 98-102 (Love 10k, 12s, 8a / Griffin 20k, 10s) New Orleans – Utah 105-98 (Davis 22k, 9s / Kanter 19k, 9s) San Antonio – Boston (Parker 19k, 5a / Green 19k, 5s) Phoenix – Sacramento 106-113 (Dragić 31k, 5a / Thomas 23k, 4a) Dallas – Houston 123-120 (Ellis 37k, 8a, Nowitzki 35k / Howard 33k, 11s)

Golden State – Memphis 81-88 (Iguodala 16k, 8s, 5a / Randolph 21k, 12s), produžetak