Košarka
0

NBA: Knicksi i Grizzliesi izjednačili

FENA
Košarkaši New York Knicksa pobijedili su Indiana Pacerse 105:79 izjednačivši na 1:1 u polufinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige. Sinoć je slavio i Memphis koji je na gostovanju pobijedio Oklahomu 99:93 i u polufinalu Zapada izjednačio na 1:1.

Knicksi i Pacersi su u Madison Square Gardenu odigrali tri izjednačene četvrtine, a potom se u posljednjoj dionici igra Pacersa raspala. Zadnju četvrtinu Knicki su dobili s 20 koševa razlike (33:13) ostvarivši važnu pobjedu u lovu na konferencijsko finale.

Krajem treće dionice Indiana je zaostajala dva koša (66:68), a u posljednju četvrtinu ušla je s minusom 66:72. Nakon toga su kola krenula nizbrdo. Domaćin je načinio seriju 30:2 i prelomio utakmicu.

"Uništili smo ih u posljednjoj četvrtini. Znali smo koliko je važna ova utakmica, zbog toga smo ih maksimalno pritisnuli. Igrali smo na najvišem nivou", kazao je Carmelo Anthony, koji je sa 32 koša i 9 skokova bio najbolji igrač utakmice. Iman Shumpert je dodao 15 koševa i šest skokova, a Raymond Felton 14 koševa.

Bila je to prva utakmica Knicksa u doigravanju u posljednjih 13 godina u kojoj su zabili više od 100 koševa. Posljednji put 'stotku' su probili 1999. godine kada su pobijedili također Pacerse 101:94. Kod gostiju najefikasniji su bili Paul George sa 20 koševa, ali i sedam izgubljenih lopti, George Hill sa 12 koševa i sedam asistencija, te David West sa 13 koševa i šest skokova. Treća utakmica u seriji na četiri pobjede na rasporedu je 11. maja u Indianapolisu.

Na 1:1 izjednačili su i Memphis Grizzliesi pobijedivši u Chesapeake Energy Areni u Oklahoma Cityju Thunder 99:93. I u toj utakmici ključnim se pokazala posljednja dionica koju su gosti dobili 30:19. Grizzliese su do pobjede nosili Mike Conley sa 26 koševa, 10 skokova i devet asistencija i Marc Gasol sa 24 koša, te po pet skokova i asistencija. Zach Randolph je dodao 15 koševa i osam skokova. Domaćinu nije pomoglo niti 36 koševa, 11 skokova i devet asistencija Kevina Duranta. Derek Fisher je dodao 19, a Serge Ibaka 11 koševa.

Dvije minute prije kraja domaćin je vodio 90:89, no tada je Conley pogodio tricu za 92:90, zatim dvicu za 94:90, te jedno slobodno bacanje 29 sekundi prije kraja utakmice. "Conley je bio sjajan. On je u ovom trenutku jedan od najboljih playmakera lige. Večeras je posao odradio vrhunski", kazao je njegov suigrač Tony Allen.

Treća utakmica na rasporedu je 11. maja u FedExForumu u Memphisu.