76

Na krilima Teletovića i Wrighta BiH savladala Holandiju u Skenderiji

Piše: J. H.
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Sloveniji naredne godine, reprezentacija BiH je večeras u Skenderiji savladala Holandiju rezultatom 99:83.

Nakon što su i u prvoj međusobnoj utakmici izabranici Ace Petrovića savladali Holandiju u gostima rezultatom 107:89, to se i večeras desilo u Sarajevu.

Prvu četvrtinu košarkaški Zmajevi dobili su rezultatom 28:14 a najefikasniji u ekipi naše reprezentacije bio je Mirza Teletović sa 12 poena.

Da nije bilo mnogih grešaka, pogrešnih dodavanja i izgubljenih lopti naših reprezentativaca, razlika bi bila mnogo veća. Ponovo je Zack Wright bio odličan u napadu i odbrani naše reprezentacije.

U drugom dijelu utakmice ponovo su briljirali Teletović i Wright. Druga četvrtina završila je vodstvom naše reprezenatcije 49:36. Treba napomenuti da je u igru ušao i mladi Jusuf Nurkić koji je već pokazao da BiH ima perspektivne reprezentativce na koje može računati u budućnosti.

U trećoj četvriti Holandija je bila mnogo bolja ekipa. Ovu dionicu gosti su dobili rezultatom 32:15 a izabranici Ace Petrovića pokazali su veliku nervozu. Međutim, početkom 4. četvrtine, odmorni Mirza Teletović ponovo je vratio našu reprezentaciju u vodstvo od 70:68. I u nastavku, novi igrač NBA igrač pokazao je da će biti veliko pojačanje tima Brooklyn Netsa.

Na kraju, rezultat je glasio 99:83 za bh. reprezentaciju a najefikasniji u našoj ekipi bio je Teletović sa 34 poena, Wright je postigao 24 dok je Kikanović ubilježio 20 poena.

Našu reprezentaciju očekuju još dvije utakmice, protiv Gruzije u gostima i protiv Rumunije u Skenderiji koja bi mogla biti i odlučujuća za košarkaške Zmajeve na putu za Evropsko prvenstvo u Sloveniji naredne godine.

1. Bosna i Hercegovina 6 4 2 536:511 10
  2. Gruzija 5 4 1 434:400 9
  3. Latvija 5 3 2 414:353 8
  4. Holandija 6 2 4 497:523 8
  5. Rumunija 6 1 5 434:508 7