Košarka
0

Musa i Gordić upisali po sedam poena u pobjedi Cedevite nad Igokeom

(Foto: Twitter)
U 14. kolu ABA lige Cedevita je nakon produžetka slavila u gostima protiv bh. predstavnika Igokee rezultatom (91:86)

Igokea je bolje otvorila utakmicu i prva četvrtina pripala je našem predstavniku (20:13). Do kraja prvog poluvremena Cedevita je smanjila razliku za dva poena. Bilo je 42:37.

Treća četvrtina bila je izjednačena, dok su gosti u četvrtoj stigli zaostatak i odveli meč u produžetke gdje su slavili sa konačnih 91:86.

Bh. reprezentativci Džanan Musa i Nemanja Gordić upisali su po sedam poena za Cedevitu koju je sa 24 poena predvodio Miro Bilan.

Ivan Radenović je ubacio 23 poena za Igoeku, a odličan je bio i Miloš Komatina sa 20 poena.

Cedevita je na drugom mjestu sa bodom iza Budućnosti, dok je Igokea na 10. mjestu tabele.