Euroliga
0

Moskovski CSKA rutinski do šeste pobjede

Košarkaši moskovskog CSKA rutinski su ostvarili šestu pobjedu u Top 16 fazi Eurolige, te su u meču 9. kola grupe E na domaćem parketu pobijedili berlinsku Albu 80-65.

Time je CSKA očuvao svoju poziciju pri samom vrhu atbele i ne ugrožava plasman u četvrtfinale ovogodišnjeg takmičenja. Gosti iz Njemačke su se dorbo držali samo tokom prve četvrtine, kada su i većinu vremena vodili, no "ubila" ih je serija domaćina 15-2 na startu druge dionice, čime je meč zapravo bio i riješen.

U nastavku utakmice je CSKA povukao ručnu, ali ni takvo stanje gosti nisu iskoristili kako bi donekle ublažili neizbježni poraz.

Najbolji je kod CSKA bio srpski centar Nenad Krstić koji je ubacio 20 poena, te je imao po četiri skoka i asistencije. Po deset poena su dodali Weems, Micov i Vorončevič. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Dashuan Wood sa 11 poena, a Albi je to bio osmi poraz u Top 16 fazi.

Euroliga, 9. kolo:

Grupa E

CSKA Moskva - Alba 80-65

Redoslijed: 1. Real Madrid 8-1, 2. Anadolu Efes 7-1 (-1), 3. CSKA 6-3, 4. Panathinaikos 5-3 (-1), 5. Unicaja 4-4 (-1), 6. Žalgiris 3-5 (-1), 7. Alba Berlin 1-8, 8. Brose Baskets 0-9.