0

Mladi košarkaši BiH savladali Izrael za četvrtfinale

Sarajevo-x.com
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
U izuzetno dramatičnoj završnici mladi košarkaški reprezentativci BiH savladali su na Ilidži vršnjake iz Izraela 60:57 i tako izborili prolaz dalje na Evropskom prvenstvu B-divizije za igrače do 20 godina.

Pobjedu su naši reprezentativci osigurali u posljednjoj dionici utakmice, budući da je nakon prvog poluvremena rezultat bio izjednačen (27:27), kao i nakon treće četvrtine (41:41).

Posljednji period smo dobili 19:16 i tako ostvarili veliki rezultat i prolaz u četvrtfinalnu grupu prvenstva koje se igra u Sarajevu. Tu ćemo igrati sa Belgijom, koja je kao prva u našoj grupi D također izborila prolaz, sa Češkom i još jednom reprezentacijom iz grupe C koja izbori prolaz dalje.

Najzaslužniji u našim redovima za veliku pobjedu nad Izraelom su Ivić, koji je postigao sedam poena u prelomnim trenucima utakmice, te Gajić i Halilović sa 12, odnosno 10 poena.

Dvije najbolje selekcije B-divizije napredovat će u A-diviziju najboljih mladih evropskih ekipa.