Košarka
15

Mirza Teletović ubacio 8 poena u pobjedi Bucksa protiv Pelicansa

Košarkaši Milwaukee Bucksa za koje od ove sezone nastupa i naš reprezentativac Mirza Teletović na svom terenu su savladali New Orleans Pelicanse rezultatom 117:113.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena ali su je gosti riješili u svoju korist rezultatom 32:29. Drugi period igre Bucksi su odigrali odlično (34:22) i na poluvrijeme otišli sa prednošću od 9 poena (63:54).

Treću četvrtinu Pelicansi su odigrali veoma dobro i riješili je u svoju korist rezultatom 32:21. Ipak, posljednja dionica igre bila je presudna a Bucksi su uz pomoć publike smogli snagu i zadnju četvrtinu dobili rezultatom 33:27, za konačnu pobjedu 117:113.

Teletović je za 12 minuta u igri ubacio 8 poena i imao jednu asistenciju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Anthony Davis iz Pelicansa koji je ubacio 35 poena. U pobjedničkoj ekipi naefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 24 poena.