Košarka
0

Minnesota zaustavila pobjedničku seriju Oklahome

U noći s četvrtka na petak je stala pobjednička serija Oklahoma Cityja, aktuelnih doprvaka u NBA ligi. Pali su Durant i društvo na gostovanju kod Minnesote (99-93).

Prvo su Oklahomu uzdrmali jaki centri Minnesote, pa je tako Love meč završio sa 28 poena, 11 skokova, sedam asistencija i dvije blokade, dok je odlični crnogorski košarkaš Nikola Peković dodao 24 poena i deset skokova.

Oni su zajedno s Rusom Aleksjeom Švedom (12 poena i 12 asistencija) podigli prednost domaće ekipe, koju su gosti dostigli u završnici. Došla je Oklahoma do 76-75 u posljednjoj četvrtini, ali je tada goste torpedirao J.J. Barea postigavši deset poena u seriji 12-2 Minnesote što je bio posljednji udarac uglednom suparniku.

Premda je odigrao odličnu utakmicu, Durant (33 poena, sedam skokova i šest asista) nije mogao zaustaviti prvi poraz svoje momčadi nakon serije od 12 pobjeda.

Miami je lakoćom prošao gostovanje kod Dallasa gdje je pobijedio 110-95, makar je tokom drugog dijela bilo i iznad 30 poena prednosti. Tradicionalno su dobro posao obavili LeBron James i Dwyane Wade, pa je tako prvi ubacio 24 poena, uz devet skokova i pet asistencija, dok je potonji dodao 19 poena, pet skokova i šest dodavanja.

Portland je dobio četvrtu utakmicu zaredom. U četvrtak su Blazersi pobijedili Denver 101-93 na svom parketu, a ništa drugo se nije moglo očekivati kada su gosti tokom utakmice za tri poena gađali 0-22! Uprkos tome četiri minute prije kraja Denver još je imao kontakt sa suparnikom (81-84), ali je potom uslijedila jaka završnica domaćina koje je predvodio Francuz Nicolas Batum sa 22 poena, šest skokova i tri asista.

NBA liga, četvrtak:

Minnesota - Oklahoma City 99-93 (Love 28p, 11s, 7a, Peković 24p, 10s / Durant 33p, 7s, 6a) Dallas - Miami 95-110 (Crowder 15p, 3s, 3a / L. James 24p, 9s, 5a, Wade 19p, 5s, 6a) Portland - Denver 101-93 (Batum 22p, 6s, 3a, Matthews 20p, 3s, 4a / Miller 12p, 9s, 7a)