NBA doigravanje
0

Miami u finalu Istoka, Oklahoma na korak od finala Zapada

Košarkaši Miami Heata izborili su finale Istočne konferencije nakon 97-87 domaće pobjede nad Boston Celticsima koja im je donijela ukupnu 4-1 pobjedu u polufinalnoj seriji.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dwyane Wade s 34 koša (uz 10 skokova i 5 asistencija), ali je sjajna igra LeBrona Jamesa u posljednjoj četvrtini bila presudna za pobjedu Heata. Miami je u zadnjoj četvrtini zaostajao 81-87, ali je potom serijom 16-0 došao do velike pobjede. U toj je seriji James zabio zadnjih 10 koševa, a ukupno ih je postigao 33. Chris Bosh ubacio je 14 koševa uz 11 skokova za pobjednički sastav, pa je tako velika trojka Heata (Wade, James, Bosh) ubacila 81 od 97 koševa Heata.

Celticse je s 18 koševa predvodio Ray Allen, dok je Kevin Garnett uz 15 koševa uhvatio 11 lopti pod obručima. Paul Pierce dodao je 12, a Delonte West 10 koševa. U završnim trenucima susreta Boston je igrao bez povrijeđenih Rajona Ronda i Jermainea O'Neala koji su obojica imali problema s povredom leđa. Rondo je također osjećao posljedice dislociranog lakta lijeve ruke iz treće utakmice.

U finalu će Miami igrati protiv pobjednika dvoboja između Chicago Bullsa i Atlanta Hawksa.

U drugom odigranom susretu večeri Oklahoma City Thunder s lakoćom je na domaćem parketu savladao Memphies Grizzliese 99-72 i poveo 3-2 u polufinalu Zapadne konferencije. Najuvjerljivija je to pobjeda serije.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Thunder je na poluvrijeme otišao s 11 koševa prednosti (46-35), a do kraja ju je samo povećavao. Četvoricu dvocifrenih igrača Thundera predvodio je Kevin Durant s 19 koševa. Džoker s klupe Daequan Cook ubacio je 18 koševa (četiri trice), Russell Westbrook 11 uz 6 asistencija, a Nazr Mohammed 10 koševa. U redovima Memphisa, koji je imao tek 36 posto šuta iz igre, jedini dvocifreni po broju poena bio je Marc Gasol s 15. Zach Randolph, koji je dosad u seriji ostvarivao prosjek od 26 koševa i 14 skokova, u ovom je susretu ubacio tek 9 koševa uz 7 skokova, a iz igre je gađao 3-9.

Peta utakmica serije na rasporedu je u petak u Memphisovom FedExForumu.

NBA doigravanje, konferencijski polufinale:

Istočna konferencija:

Miami – Boston 97-87 (Wade 34k, 10s, 5a, James 33k, 7s / Allen 18k, Garnett 15k, 11s) (Miami je dobio seriju 4-1)

Zapadna konferencija:

Oklahoma City – Memphis 99-72 (Durant 19k, 7s, Cook 18k / M. Gasol 15k, Randolph 9k, 7s) (Oklahoma City vodi u seriji 3-2)