NBA liga
0

Miami prekinuo niz poraza, Hornetsi bolji od Spursa

Bez bolesnog Dwyanea Wadea (migrena) i povrijeđenog Chrisa Bosha (lijevi gležanj) Miami je prekinuo niz od četiri poraza u NBA ligi. Heat je kod kuće nadigrao Toronto sa 120-103.

Jasno je da je u izostanku dvije trećine zvjezdanog trojca morao povući LeBron James. Ubacio je 38 koševa, dodao tome 11 skokova i šest asistencija i već do poluvremena predvodio Miami do vodstva 66-40. Raptorsi su se u posljednjoj četvrtini ipak približili na samo minus sedam, ali nisu uspjeli spriječiti svoj sedmi uzastopni poraz. Bez Wadea i Bosha, Jamesu se priključio Mike Miller s 32 poena, s time da je 22 postigao u drugom poluvremenu.

U dvoboju dviju ekipa s dugačkom pobjedničkom serijom New Orleans je lakoćom svladao San Antonio (96-72). Hornetsima je to osmi trijumf zaredom, a na istoj je brojci stao niz Spursa, vodeće momčadi lige. San Antonio ima samo sedam poraza ove sezone, ali su dva došla upravo od New Orleansa koji je u subotu gađao trice 12-15. Pritom su Trevor Ariza i Marcus Thornton imali savršenih 4-4. Među potpuno neraspoloženim Spursima, Tony Parker je jedini od startera ubacio dvoznamenkasti broj poena (10), a s klupe je to uspjelo još samo Tiagu Splitteru (11).

John Wall pogodio je jedinu tricu svoje ekipe u 58 sekundi prije kraja dvoboja i time osigurao pobjedu Washingtonu protiv Bostona (85-83). Pokušao je Paul Pierce izjednačiti u zadnjim sekundama, ali nije mu to pošlo za rukom i Celticsi su prekinuli svoj niz od pet pobjeda protiv jedne od najslabijih momčadi lige.

Oklahoma je protiv New Yorka praktički od samog početka druge četvrtine lovila zaostatak, a napokon ga je ulovila u posljednje tri minute da bi Kevin Durant u zadnjim sekundama pogodio tricu za konačnih 101-98, nanijevši Knicksima šesti uzastopni poraz.

Novu sjajnu predstavu pružio je Blake Griffin s 30 poena i 18 skokova (izjednačen rekord karijere).

Predvodio je Los Angeles Clipperse do pobjede 113-109 protiv Golden Statea. Dvanaesti je to trijumf Clippersa u zadnjih 17 utakmica i sedmi uzastopni na domaćem etrenu.

NBA liga, subota:

New Jersey - Dallas 86-87 (Lopez 24k / Nowitzki 23k)Detroit - Phoenix 75-74 (Prince 17k, 13s / Nash 14k)Miami - Toronto 120-103 (James 38k, 11s Miller 32k, 10s / DeRozan 30k)Washington - Boston 85-83 (Lewis 18k, 11s, Wall 16k / Garnett 17k)Philadelphia - Utah 96-85 (Iguodala 22k / Williams 20k, 14a)Chicago - Cleveland 92-79 (Rose 24k / Jamison 31k, 11s)New Orleans - San Antonio 96-72 (West 18k, 10s / Splitter 11k)Oklahoma City - NY Knicks 101-98 (Durant 30k, 12s / Gallinari 23k)Houston - Orlando 104-118 (Budinger 19k / Howard 22k, 14s)Milwaukee - Memphis 81-94 (Boykins 23k / Gasol 24k, 16s)Portland - Indiana 97-92 (Aldridge 25k, 12s / Granger 24k)Charlotte - Atlanta 87-103 (Augustin 20 k / Johnson 32k)LA Clippers - Golden State 113-109 (Griffin 30k, 18s / Curry 32k)