NBA liga
0

Miami na pogon Bosha, Wadea i Jamesa

Od ukupno šest odigranih utakmica u subotnjoj večeri u NBA ligi njih čak pet domaće su ekipe iskoristile za pobjedu. Na strani je slavio samo Dalllas.

Mavericksi su bili bolji od Sacramento Kingsa rezultatom 105-103 zahvaljujući seriji 15-4 u posljednjih pet i pol minuta ogleda čime su došli do devete uzastopne pobjede, što je najduži aktivni pobjednički niz u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Za sedmi uzastopni poraz Kingsa od Mavericksa i sedmi u nizu ove sezone najviše su povukli Dirk Nowitzki (25 poena, po pet skokova i asistencija) i Jason Terry (23 koša). Tyreke Evans je ubacio 25 poena i imao pet skokova i osam asistencija za poraženu ekipu.

Čak 75 od ukupno 89 Miamijevih poena ubacili su Dwyane Wade (26, 10 skokova), Chris Bosh (27, 10 skokova) i LeBron James (22, sedam skokova) u pobjedi protiv Atlante. Bilo je 89-77 uz seriju 11-0 domaćina u posljednjim minutama utakmice. Spomenimo da je za Hawkse trinaest minuta odigrao Damien Wilkens, sin Geralda Wilkinsa i nećak Dominiquea Wilkinsa, nekoć velike zvijezde Hawksa i stanovnika košarkaške Kuće slavnih. Nije se upisao na listu strijelaca.

Samo osmoricu raspoloživih igrača imala je ekipa Orlando Magica u zapisniku utakmice protiv Milwaukee Bucksa koji su iskoristili neigranje Howarda, Nelsona, Redicka. Andersona, Pietrusa i Ortona te došli do 96-85 pobjede. Najbolji statistički učinak utakmice bio je u vlasništvu Andrewa Boguta koji je u povratničkoj utakmici od povrede leđa ubacio rekord sezone od 31 koša čemu je dodao 18 uhvaćenih lopti.

Tricom sa zvukom sirene Derrick Rose (30 poena, sedam skokova, 11 asistencija) je omogućio Chicago Bullsima produžetak, a kasnije i 119-116 pobjedu protiv Houston Rocketsa. Na visini zadatka napokon je bio i Carlos Boozer čiji učinak od 25 ubačenih koševa i devet uhvaćenih lopti svjedoči u korist da je povreda zbog koje je propustio početak sezone iza njega i da navijači u United Centeru mogu očekivati dobre rezultate svojih miljenika. Houston, za kojeg je Luis Scola ubacio 28 poena uz osam skokova, je ponovo ostao kratak u pokušaju da upišu tri uzastopne pobjede u sezoni.

NBA liga, subota:

Miami - Atlanta 89-77 (Bosh 27p, 10s, Wade 26p, 10s, 4il / Horford 22p, 9s) Philadelphia - Charlotte 109-91 (Meeks 26p, Iguodala 15p, 5s, 7a / Diaw 19p, 6a) Chicago - Houston 119-116, produžetak (Rose 30p, 7s, 11a, 4il, 5ol, Boozer 25p, 9s / Scola 27p, 8s) Minnesota - Cleveland 129-95 (Love 28p, 19s, Johnson 20p, 6s, 4il / Sessions 18p, 6s) Milwaukee - Orlando 96-85 (Bogut 31p, 18s, Jennings 27p, 7s, 6a / Carter 20p, 7s, 6a) Sacramento - Dallas 103-105 (Evans 25p, 5s, 8a / Nowitzki 25p, 5s, 5a, Terry 23p)