NBA liga
0

Memphis bolji od Lakersa, Boston od Thundera

Košarkaši Memphisa vratili su se na vrh NBA lige pobijedivši u svome FedEx Forumu Los Angeles Lakerse sa 106-98.

Grizzliesi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist s 34-18 i povratka za Lakerse više nije bilo. Rudy Gay je ubacio 21 koš za domaće, Mike Conley je dodao 19, a Zach Randolph 17 uz 12 skokova. Memphis je sada na omjeru 9-2 i predvodi Zapadnu konferenciju, ali i cijelu ligu. Lakersi su zabilježili sedmi poraz ove sezone i drugi zaredom pod vodstvom novog trenera Mikea D'Antonija, a u gostima su na omjeru 0-4. U petak im nije pomoglo ni 30 koševa Kobey Bryanta, a treba naglasiti da je potpuno podbacio Dwight Howard koji je za 39 minuta skupio samo sedam koševa i četiri skoka.

Houston je pred svojim navijačima pomeo New York sa 131-103, nanijevši mu treći ovosezonski poraz. James Harden je postigao 33 koša i devet puta asistirao, a Chandler Parsons mu se priključio s 31 poenom što mu je rekord karijere. Jeremy Lin je, pak, prvu utakmicu protiv bivšeg kluba zaključio s 13 koševa. Kod Knicksa je Carmelo Anthony ubacio 37 koševa, najviše ove sezone, pogodivši sedam trica, ali je prikupio i sedam izgubljenih lopti.

Paul Pierce je 22 od svojih 27 koševa postigao u drugom poluvremenu, odvevši Boston do pobjede 108-100 protiv Oklahoma Cityja. Celticsi su time izbjegli treći poraz u nizu, a Thunderu je to tek drugi posrtaj u posljednjih deset utakmica. Kevin Garnett se pridružio Pierceu s 18 poena, Jeff Green je ubacio 17, a Rajon Rondo je prikupio 16 asistencija. Gostima ovaj put nije bilo dovoljno 29 koševa Kevina Duranta, odnosno 26 Russella Westbrooka.

Indiana je u trećoj četvrtini dvoboja protiv San Antonija imala plus 17 (70-53), ali nije izdržala. Predvođeni Tonyjem Parkerom Spursi su otplovili do pobjede 104-97, zatvorivši meč serijom 17-2, a francuski je razigravač zaključio utakmicu s 33 poena i deset asistencija. Tim Duncan se istaknuo s 22 koša i 17 skokova, a Manu Ginobili s 19 poena za Spurse koji su sada na omjeru 10-3.

Poslije šest pobjeda zaredom, Los Angeles Clippersi su sada izgubili dvije utakmice u nizu. U petak su poraženi u New Yorku od Brooklyna s 86-76. Gosti su na poluvrijeme otišli s plus sedam, ali u nastavku je sve bilo u znaku Netsa. Domaći su posljednju četvrtinu dobili s 23-13, a najveće zvijezde Clippersa Chris Paul i Blake Griffin u toj dionici nisu ubilježile ni poen. Kod Brooklyna je s 26 koševa prvo ime bio Brook Lopez.

NBA liga, petak:

Boston - Oklahoma 108-100 (Pierce 27k, Garnett 18k / Durant 29k) Brooklyn - LA Clippers 86-76 (Lopez 26k, Johnson 19k / Paul 14k, 9a) Charlotte - Atlanta 91-101 (Sessions 22k / Horford 26k, 13s, Korver 16k) Orlando - Cleveland 108-104 (Nelson 22k, Afflalo 19k / Waiters 25k) Memphis - LA Lakers 106-98 (Gay 21k, Conley 19k / Bryant 30k) Houston - New York 131-103 (Harden 33k, 9a, Parsons 31k / Anthony 37k) Detroit - Toronto 91-90 (Monroe 19k, 11s, Prince 16k / Bargnani 34k) Indiana - San Antonio 97-104 (West 22k / Parker 33k, 10a, Duncan 22k, 17s) Portland - Minnesota 103-95 (Matthews 30k, Lillard 28k / Love 24k, 13s) Phoenix - New Orleans 111-108, produžetak (Morris 23k, Dragić 20k / Anderson 34k, 11s) Utah - Sacramento 104-102 (Hayward 23k, Williams 20k / Evans 19k) Denver - Golden State 102-91 (Iguodala 29k, Gallinari 20k / Lee 21k, 10s)