Košarka
6

Međunarodni turnir prijateljstva u Tuzli pripao mladim košarkašima Partizana

Piše: D. Brkić
Kadetski tim beogradskog Partizana osvojio je Međunarodni turnir prijateljstva koji se u Tuzli igrao po peti put. Beograđani su po prvi put nastupili u Univerzitetskoj dvorani i još jednom potvrdili kako imaju jednu od najboljih košarkaških škola u regionu.

Crno-bijeli su u finalnom dvoboju nadigrali BC Vaerlose iz Kopenhagena, inače prvaka Danske i Skandinavije, rezultatom 75:41. Radnički Foka iz Kragujevca je u utakmici za treće mjesto savladalo prošlogodišnjeg osvajača turnira BC Yudetepespor iz Ankare 83:50.

Predstavnici BiH, ekipe tuzlanskog Salinas Falconsa i OKK Slobode zauzeli su osmo, odnosno šesto mjesto.

Priznanje za najboljeg igrača dodjeljeno je Srećku Gašiću iz Partizana, a sve ekipe učesnice iz šest zemalja BiH, Hrvatske, Danske, Turske, Srbije i Italije imaju samo riječi hvale za organizaciju u režiji Salinas Falconsa.