Košarka
0

Liga za prvaka i Liga za opstanak: Kakanj bolji od Sparsa, Igokea od Širokog

Odigrano je 1. kolo Lige za prvaka u kojem je Kakanj bio bolji od Sparsa (80:66), dok je Igokea slavila protiv Širokog (68:52). U 1. kolu Lige za opstanak Zrinjski je savladao ekipu Bošnjaka (74:70), a Sloboda ekipu Građanskog (78:70).

Prvak Lige 12 Kakanj dočekao je Sparse koji su bili bolji nakon prve četvrtine i imali su prednost 25:22. Međutim, uslijedila je katastrofalna igra gostiju u drugoj četvrtini u kojoj su Sparsi postigli samo dva poena (20:2) tako da su domaći na poluvremenu imali prednost 43:27.

Do kraja meča Sparsi su tek uspjeli malo istopiti razliku, ali poraz nisu uspjeli izbjeći (80:66).

Palavra je sa 17 poena predvodio Kakanj, dok je kod gostiju najbolji bio Gajić sa 19 poena.

Igoeka je protiv Širokog sve vrijeme bila u vodstvu. Široki je pružao dobar otpor do treće četvrtine, a onda je uslijedio veliki pad gostiju, odnosno sjajna igra domaćina. Prije treće četvrtine na semaforu je stajalo 40:30, a onda je u 10 minuta igre Igokea serijom 15:2 riješila meč, te u završnu četvrtinu ušla s rezultatom 55:32. Do kraja gosti su smanjili razliku na konačnih 68:52.

Radivojević sa 17 i Šibalić sa 14 poena bili su najbolji strijelci domaćeg tima, a na drugoj strani jedini dvocifreni igrač sa 11 poena bio je Čolak.

U Ligi za opstanak Bošnjak je na svom terenu izgubio od Zrinjskog rezultatom 74:70. Brawn je sa 21 poenom bio najbolji igrač gostiju, dok su na drugoj strani Dovadžija i Sindis Demić postigli po 17 poena.

Građanski je također kao domaćin upisao poraz od Slobode (70:78). Sjajni Janjušević predvodio je domaći tim sa 26 poena. U redovima Slobode Hasandić je postigao 20 poena.