Košarka
0

Liga 12: Sparsi sigurni protiv BN Basketa, Široki savladao Mladost

Kenan Bajramović (Foto: Arhiv/Klix.ba)
U 18. kolu košarkaške Lige 12 Sparsi su u Skenderiji savladali BN Basket rezultatom 88:75.

Sparsi su vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti koja je krajem druge i tokom treće četvrtine samo rasla tako da je u jednom momentu razlika iznosila 29 poena. Ipak, gosti su uspjeli do kraja smanjiti razliku i upisati pristojan poraz 88:75.

Gajić i Brown su upisali po 17 poena za Sparse, dok su na drugoj strani najviše poena postigli Tuljković i Damjanović, ukupno 23, odnosno 20 poena.

Široki je kao domaćin slavio protiv protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada (87:76). Sjajni Karačić s 24 postignuta poena predvodio je domaći tim, a na drugoj strani 16 poena ubacio je Jeremić.

Domaću pobjedu upisao je i Građanski koji je u Bijeljini bio bolji od Bošnjaka iz Hadžića (95:88). Ova utakmica je bila itekako zanimljiva, posebno krajem treće četvrtine i tokom posljednjih deset minuta kada su i jedni i drugi dolazili do prednosti. Simić je ubacio 22 poena za Građanski, dok je na drugoj strani briljirao Rešidović sa 32 postignuta poena.

Kakanj je nakon poraza u prošlom kolu od Leotara u gostima upisao novu pobjedu i ostao na vrhu tabele. Tim Josipa Pandže slavio je protiv Slobode rezultatom 71:59. Merdanović je postigao 14 poena za Kakanjce, a za goste je najviše poena ubacio Sekulović, ukupno 21.

Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Leotar koji je minimalno slavio protiv Varde rezultatom 81:80. Đurđević je s 23 poena predvodio Vardu, a Đurasović je na drugoj strani upisao 20 poena.

1. Kakanj 14-4