Košarka
0

Liga 12: Široki nanio Sparsima drugi poraz, Kakanj slavio u Mostaru protiv Studenta

(Foto: Arhiv/Klix.ba)
U derbiju 13. kola Lige 12 Široki je u dvorani na Pecari rezultatom 71:63 savladao ekipu Sparsa i nanio im drugi ovosezonski poraz.

Tokom prve četvrtine rezultat je bio promjenjiv. U nekoliko navrata i Sparsi su bili u prednosti. Međutim, od sredine druge četvrtine Široki nije ispuštao prednost koja, istina, nije ni prelazila više od 10 razlike.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 36:29, a do kraja se razlika povećala za jedan poen i konačnih 71:63.

Krystopher Faber je postigao 13 poena za Široki, a najviše poena za goste postigao je Kenan Bajramović, ukupno 26.

Bošnjak je na svom terenu nakon produžetaka slavio protiv BN Basketa rezultatom 83:80. Edin Rešidović je predvodio domaću ekipu sa 22 poena, dok je za goste Goran Vučičević upisao 21 poen.

Kakanj je nastavio sa odličnom formom i upisao je četvrtu uzastopnu pobjedu. Tim Josipa Pandže u gostima je porazio ekipu Studenta iz Mostara rezultatom 70:65.

U redovima Mostaraca briljirao je Ramo Rizvić sa 31 poenom. Na drugoj strani 16 poena ubacio je Pavle Boljkovac, a pomogli su i Ermin Dedić i Željko Palavra sa po 15 poena.

Građanski je kod kuće rezultatom 75:64 upisao pobjedu protiv Zrinjskog. Dragan Simić je postigao 22 poena za domaći tim, a Mujo Tuljković 18 poena za goste.

Rezultati 13. kola Lige 12:

Bošnjak - BN Basket 83:80 (nakon produžetaka) Široki - Spars (71:63) Student - Kakanj (65:70) Građanski - Zrinjski (75:64) Mladost - Leotar (19 sati, sutra) Sloboda - Varda (20 sati, sutra)