22

Liga 12: Košarkaši Čelika iznenadili ekipu Sparsa

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Košarkaši Čelika večeras su u Gradskoj areni u Zenici rezultatom 76:54 savladali ekipu Sparsa koja se nalazi na vrhu tabele Lige 12.

Zeničani koji su već bili otpisani iz ovog takmičenja, večeras su priredili pravi šok za goste. U prvoj četvrtini domaćini su imali rezultat od 17:9, a na kraj druge dionice na pauzu se otišlo sa rezultatom 35:28 u korist Čelika.

Košarkaši Sparsa bili su bespomoćni i u trećoj četvrtini koju su košarkaši Čelika dobili sa 24:12 (59:40), a sa svojom dobrom igrom Zeničani su i zatvorili utakmicu gdje su u posljednjoj četvrtini ubacili tri koša više nego gosti iz Sarajeva (17:14) za konačnih 76:54.

Najbolji u redovima Čelika večeras su bili Opačak sa 22 koševa te Dedić i Hodžić sa po 17 poena, dok su se kod ekipe Sparsa svojim učinkom istakli Josipović sa 15 i Glogovac sa 14 poena.