NBA finale
0

VIDEO / "Lakersi" stigli minus 13 i osvojili titulu prvaka

Sarajevo-x.com
Košarkaši “LA Lakersa”, predvođeni briljantnim Kobe Bryantom, došli su do pobjede u sedmoj utakmici NBA-finala sa “Bostonom” i tako osvojili novi naslov prvaka najjače košarkaške lige na svijetu.

“Lakersi” su pred svojom publikom slavili rezultatom 83:79, osvojivši 16. naslov NBA-prvaka. Boston je na poluvremenu imao prednost od šest poena, a ona je tokom treće četvrtine narasla na 13 poena. “Lakersi” su se uspjeli vratiti i osvojiti novi prsten.

Najbolji strijelac NBA-prvaka u posljednjoj utakmici bio je Kobe Bryant sa 23 poena, dok je tri manje ubacio Ron Artest.

Najbolji strijelac kod gubitnika bio je Paul Pierce sa 18, a Kevin Garnet je ubacio 17 poena.

MVP-finalne serije je “Lakersova” zvijezda, kojoj je ovo peti naslov prvaka sa timom iz Los Angelesa. Treneru Philu Jacksonu ovo je 11. titula, čime se izjednačio sa legendarnim Russelom.