NBA liga
0

Lakersi slavili kod Bucksa, Bullsi kod Rocketsa

Niz od dva uzastopna poraza prekinula je ekipa Los Angeles Lakersa gostujućom 118-107 pobjedom u Bradley Centeru kod Milwaukee Bucksa.

Prije no što su zaredali dva neuspjeha, Lakersi su ostvarili uvodnih osam pobjeda, a ovom su prekinuli niz od tri vezana slavlja Bucksa kod kojih su učinci Brandona Jenningsa (31 poen, šest asistencija), Drewa Goodena (22 koša, 13 skokova) i Andrewa Boguta (12 poena, 18 uhvaćenih lopti) ostali bez konačne nagrade. Uz 31 koš Kobea Bryanta i 18 uz 10 skokova Paua Gasola, najzaslužniji za to bio je Shannon Brown koji je 16 od svog 21 koša postigao u posljednjoj dionici igre.

Inače, susret Lakersa i Bucksa bio je ogled najefikasnije (Lakersi 112.5 poena u prosjeku) i najbolje odbrambene (Bucksi 89.4) ekipe lige. Marginu od 90 poena Lakersi su prebacili u trećoj četvrtini.

Nadahnutu posljednju četvrtinu utakmice imao je i Derrick Rose na čijim su učinku do gostujuće pobjede stigli Chicago Bullsi savladavši u Houstonu Rocketse 95-92. Rose je postigao 17 od svoja 33 poena u zadnjih dvanaest minuta igre. Luis Scola je ubacio 27 poena za Rocketse koji su tako izgubili i četvrtu utakmicu zaredom od Bullsa nakon što su tu ekipu pobijedili u jedanaest od dvanaest sučeljavanja koja su prethodila negativnom nizu.

Sljedeće godine Carmelo Anthony mogao bi igrati za New York Knickse s kojima je koketirao i krajem prošle sezone. U ovoj je vođa Denver Nuggetsa, koji su u noći s utorka na srijedu savladali njujorški sastav 120-118 uz 26 poena i devet skokova svoje prve zvijezde. Najbolji u šestom uzastopnom porazu Knicksa bio je rookie Landry Fields koji je uvelike nadišao svoje prosjeke (9.8p, 5.7s) učinkom od 21 koša i 17 uhvaćenih lopti.

Učinak karijere od 30 poena ostvario je Wesley Matthews, Portlandova zamjena za ozlijeđenog Brandona Roya, u 100-99 pobjedi, osmoj uzastopnoj gostujućoj Trail Blazersa kod Memphis Grizzliesa.

NBA liga, utorak:

Cleveland - Philadelphia 101-93 (Gibson 18p, 4s, 8a, Moon 13p, 8s / Young 17p, 8s)

Washington - Toronto 109-94 (Blatche 22p, 7s, 5a, 4il, Arenas 20p, 7s, 6a / Kleiza 15p, 5s)

Indiana - Atlanta 92-102 (Hibbert 18p, 15s / Smith 25p, 8s, 4il, 7bl, Bibby 16p, 7a)

Memphis - Portland 99-100 (Gay 20p, 8s, 5a / Matthews 30p, Aldridge 23p, 4s)

Milwaukee - LA Lakers 107-118 (Jennings 31p, 6a / Bryant 31p, 7s, Gasol 18p, 10s, 4a, 3bl)

Houston - Chicago 92-95 (Scola 27p, 5s / Rose 33p, 7s, Noah 12p, 9s)

Denver - New York 120-118 (Anthony 26p, 9s, 5il, Forbes 19p, 9s / Fields 21p, 17s)