Košarka
0

Lakersi nadoknadili minus 20

Kobe Bryant je još jednom odigrao ulogu junaka utakmice nakon što je NBA prvake LA Lakerse tricom u posljednjim trenucima odveo do pobjede protiv Sacramenta (109-108) u Staples Centeru.

Bio je to dvoboj u kojem su domaći košarkaši očito još bili u prazničnom raspoloženju.

Odbranu u prvom poluvremenu uopće nisu igrali tako da su Kingsi na odmor otišli s prednošću 64-49 i postali ekipa koja je prvacima utrpala najviše koševa za jedno poluvrijeme ove sezone. Imao je Sacramento u prvoj polovini utakmice i prednost 52-32 za što nezadovoljni kalifornijski navijači nisu propustili "nagraditi" svoje miljenike zvižducima.

Drugi je dio ipak donio buđenje domaćina, koji su posljednji put 20 poena minusa nadoknadili 12. decembra 2006. protiv Houstona. Bryant je utakmicu završio s 39 poena, ali nije bio najefikasniji igrač večeri u kojoj su odigrane samo tri utakmice.

Tu titulu je ponio Nate Robinson koji je bio zalijepljen na klupi u posljednjih 14 utakmica zbog sukoba s trenerom Mikeom D'Antonijem, da bi se protiv Atlante pretvorio u junaka. Ubacio je 41 poen za pobjedu New York Knicksa protiv Atlante u produžetku (112-108). Čak 11 koševa je ubacio u dodatnom vremenu.

NBA liga, petak:

LA Lakers – Sacramento 109-108 (Bryant 39p, 5s, 5a, Odom 20p, 10s / Hawes 30p, 11s, 5a) Minnesota – Orlando 94-106 (Flynn 23p / Lewis 21p, Nelson 16p, 6a)

Atlanta – New York 108-112, produžetak  (Johnson 28p, 8s, Horford 22p, 19s / Robinson 41p, 6s, 8a, Chandler 24p, 17s)