0

Kvalifikacije za Euroligu: Cantu i Le Mans u finalu

Jerry Smith
Jerry Smith
Italijanski Cantu i francuski Le Mans finalisti su kvalifikacijskog turnira za košarkašku Euroligu koji se igra u Desiju.

U prvoj utakmici polufinala domaćin turnira Cantu je pobijedio češki Nymburk s 89-83. Pietro Aradori s 19 poena i Jerry Smith sa 16 koševa i pet asistencija bili su najbolji u timu Andree Trinchierija, dok su u češkom sastavu s po 16 poena najefikasniji bili Mike Taylor i Adrian Abrams.

Le Mans je u drugom dvoboju dana nadigrao ruski UNIKS s 86-78. Francuzi su u zadnju četvrtinu ušli s minusom od tri poena (58-61), ali su završnih deset minuta odigrali sjajno i osigurali finale. Joao Batista je s 20 koševa i deset skokova bio prvo ime kod Le Mansa u čijem je dresu vrlo dobar bio i Khalid El Amin (12 poena, četiri asistencije). Za UNIKS je Kostas Kaimakoglou ubacio 20 koševa.

Podsjetimo, u Euroligu će se plasirati samo pobjednik kvalifikacijskog turnira, a finale je na rasporedu u petak.