0

Košarkašice Čelika savladale Hemofarm

Piše: H. Badžić
(Foto: Haris Badžić/Sarajevo-x.com)
U 13. kolu Međunarodne ženske regionalne lige košarkašice zeničkog Čelika pobijedile su Hemofarm iz Vršca. Utakmicu su završile rezultatom 75:64.

Rezultat je u prvoj, drugoj i četvrtoj četvrtini bio bolji za Čelik, dok su košarkašice Hemofarma samo u trećoj četvrtini dale više poena ( 23:18, 24:15, 8:18, 20:13).

Utakmicu je pratilo oko 400 gledalaca, a domaće su opravdale ukazano povjerenje i u jako dobroj utakmici vodile skoro čitavu utakmicu, a košarkašice Hemofarma su uspjele doći do izjednačenja tek u 32. minutu, a rezultat je bio 55:55. Ipak, Čelik je odlučio pokazati zašto su upravo oni drugi na tabeli, iza Partizana, dok je Hemofarm ostao treći.

Najbolje u Čeliku večeras su bile Lejla Bejtić sa 17 poena, Monika Veselovski sa 14 poena i sedam skokova i Ana Tolikova sa 11 poena i devet skokova. U ekipi Hemofarma najbolja je bila Biljana Stanković sa 19 poena, dok je 18. poena postigla Saša Čađo. Sljedeću utakmicu Čelik igra protiv Athlete Celje, a Hemofarm protiv Vojvodina NIS.