Košarka
0

Košarkaši Igokee po drugi put prvaci BiH

Piše: Edin Isanović
U odlučujućoj petoj utakmici za prvaka BiH u košarci, Igokea je pobijedila Široki Brijeg u uzbudljivoj utakmici na domaćem parketu rezultatom 74:69.

U predhodna četiri okršaja oba kluba su po dva puta slavili na svom parketu, pa je presudan dvoboj odigran u Aleksandrovcu. Igokea je željela da iskoristi prednost domaćeg terena i da dođe do drugog naslova.

S druge strane, gosti sa Pecare namjeravali su iznenaditi favorizovane rivale.

Izabranici Dragana Bajića dobro su odigrali prvih dvadeset minuta pa su na odmor otišli sa prednošću od 45:36.

Ipak, u trećoj četvrtini gosti predvođeni Šutalom prave sjajnu seriju i tu dionicu dobivaju 21:14, a u tim trenucima semafor je pokazivao 59:57.

U posljednjih deset minuta viđena je uzbudljiva završnica. Rezultat je u nekoliko navrata bio poravnat.

Više koncentracije u završnici imali su domaći. Jorović je u presudnim trenucima pogodio za tri poena.Potom je Bocka pogodio jedan od dva slobodna bacanja, što je bilo dovoljno za pobjedu. Rezultat je na kraju bio 74:69 i 3:2 u pobjedama.