69

Košarkaši Čelika pobijedili Slobodu

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Košarkaši Čelika večeras su u okviru 10. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u Gradskoj areni u Zenici rezultatom 83:75 porazili košarkaše Slobode iz Tuzle.

Košarkaši Čelika i Slobode večeras su na parket zeničke arene istrčali sa imperativom pobjede, a to su pokazali već u prvoj četvrtini kada se igralo koš za koš da bi domaćini sa dva poena prednosti (19:17) priveli kraju prvu dionicu utakmice. U drugoj četvrtini više efikasnosti su pokazali gosti koji su na pauzu otišli sa četiri poena prednosti (32:36).

U trećoj četvrtini snage na parketu bile su izjednačene (21:21), da bi u posljednjoj dionici susreta domaćini sjajnim igrama uspjeli preokrenuti rezultat i slaviti rezultatom 83:75.

Najefikasniji u redovima Čelika bili su Opačak sa 24 i Avidbegović sa 20 poena, dok su kod ekipe Slobode najviše koševa postigli Tuljković(22) i Hasandić (16).